• سه شنبه ٠٢ مرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > مهلت ارسال چکیده مقالات همایش خمسه‌نگاری تمدید شد


مهلت ارسال چکیده مقالات همایش خمسه‌نگاری تمدید شد

 

دبیرخانه همایش «خمسه‌نگاری؛ بازنمود خمسه نظامی در هنر» مهلت ارسال چکیده مقالات را تا 15 آبان 1398 تمدید کرد.

دبیرخانه همایش «خمسه‌نگاری؛ بازنمود خمسه نظامی در هنر» مهلت ارسال چکیده مقالات را تا 15 آبان 1398 تمدید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، همایش «خمسه‌نگاری؛ بازنمود خمسه نظامی در هنر» با هدف پژوهش و بازجست دقیق و عمیق قابلیت‌های هنری خمسه نظامی و نقش تأثیرگذار و جریان‌ساز آن در حوزه‌های گوناگون هنری و ادبی، در اسفندماه 1398 به مناسبت روز بزرگداشت «حکیم نظامی گنجوی» برگزار می‌شود.

«تحلیل و بررسی جلوه‌های هنری خمسه شاه‌طهماسبی»، «نسخه‌شناسي و خط‌شناسي در خمسه‌نگاري‌ها»، «شخصيت‌شناسي نگارگران، ‌خوشنویسان و حاميان خمسه‌نگاري‌ها»، «مطالعه زيبايي‌شناسي نگاره‌هاي خمسه»، «بررسي درزماني نگارگري خمسه در دوره‌هاي مختلف»، «مطالعه بينا‌رشته‌اي نگاره‌ها و مضامين شعري»، «بررسي پيرامتني در نسخه‌هاي خمسه‌: تذهیب، تشعیر، صفحه‌آرايي، جلدسازي و...»، «سنت و نوآوري هنري در خمسه شاه‌طهماسبی»، «رابطه بينا‌متني خمسه‌نگاري‌ها و ديگر متون به‌ويژه شاهنامه‌نگاري‌ها»، «مطالعه بينا‌رشته‌اي تكثير خمسه در دیگر هنرها (هنرهاي صناعتي، معماری، موسیقی، سینما، نمايش و...)»، «بررسي قابليت‌هاي هنري خمسه در هنرهاي معاصر»، «مطالعه گفتماني: عوامل گفتماني شكل‌گيري خمسه‌نگاري» و «روابط بینافرهنگی: تكثير و حضور خمسه نظامي در ديگر کشورها» از محورهای این همایش به شمار می‌روند.

بهمن نامورمطلق دبیر علمی این همایش است. همچنین مهدی حسینی، بهنام کامرانی، یعقوب آژند، علی‌اصغر میرزایی‌مهر، محمد خزایی، مهدی مکی‌نژاد، علی تقوی، منیژه کنگرانی اعضای هیئت‌علمی این همایش را تشکیل می‌دهند.

همایش «خمسه‌نگاری؛ بازنمود خمسه نظامی در هنر» با همکاری فرهنگستان هنر، دانشگاه هنر تهران، دانشگاه هنر اسلامی تبریز و دانشگاه هنرهای اسلامی ـ ایرانی استاد فرشچیان برگزار می‌شود.

از سوی دبیرخانه این همایش، مهلت ارسال چکیده‌ مقالات تا 15 آبان‌ماه 1398 و مهلت ارسال اصل مقالات تا پایان دی‌ماه 1398 اعلام شده است. شرکت‌کنندگان می‌توانند اصل و چکیده مقالات خود را به نشانی پست الکترونیکی khamseh@honar.ac.ir ارسال کنند.
علاقه‌مندان برای شرکت در همایش خمسه‌نگاری می‌توانند، برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره‌های 5- 66954200 (داخلی 1113) تماس بگیرند و یا به نشانی خیابان ولیعصر، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره 1552، دبیرخانه همایش مراجعه کنند.
برای دیدن پوستر فراخوان اینجا کلیک کنید.

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ١٩ مرداد ١٣٩٨ - ٠٩:٥٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;