• چهارشنبه ٢٧ تير ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > آیین پایانی سومین دوسالانه هنر طراحی کتاب «نشان شیرازه»


در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود:
آیین پایانی سومین دوسالانه هنر طراحی کتاب «نشان شیرازه»

 

برگزیدگان سومین دوسالانه هنر طراحی کتاب «نشان شیرازه» یکشنبه ۱۳ مردادماه 1398 در فرهنگستان هنر معرفی و تقدیر می‌شوند.

برگزیدگان سومین دوسالانه هنر طراحی کتاب «نشان شیرازه» یکشنبه ۱۳ مردادماه 1398 در فرهنگستان هنر معرفی و تقدیر می‌شوند.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر به نقل از مؤسسه خانه کتاب، سومین دوسالانه هنر طراحی کتاب با اهداف تأکید بر اهمیت طراحی یکپارچه و خلاقانه پیکره کتاب به‌عنوان موضوعی مهم در طراحی گرافیک و صنعت نشر؛ تشویق هنرمندان، ناشران و دست‌اندرکاران صنعت نشر به ارتقای جایگاه طراحی کتاب؛ معرفی و ارائه الگوی مناسب برای طراحی گرافیک کتاب؛ و تلاش برای بازشناسی و بازآفرینی میراث کتاب‌آرایی در فرهنگ ایران؛ برگزار می‌شود.

همچنین نمایشگاه آثار منتخب سومین دوسالانه نشان شیرازه، در حاشیه این اختتامیه افتتاح خواهد شد. این نمایشگاه از ۱۳ تا ۱۷ مردادماه 1398 در مؤسسه صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، به نشانی خیابان ولیعصر، خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، شماره ۱۲۵، نگارخانه استاد فرشچیان برپاست.

سومین دوسالانه هنر طراحی کتاب، نشان شیرازه، در دو بخش «پیکره کتاب» و «اجزای کتاب»، یکشنبه ۱۳ مردادماه 1398 ساعت ۱۶ در فرهنگستان هنر به نشانی خیابان ولیعصر، نرسیده به خیابان طالقانی، رواق هنر، شماره ۱۵۵۲، تالار ایران برگزار می‌شود.

نشان شیرازه جایزه‌ای است که هر دو سال یک بار، به «شکل» (فیزیک) کتاب‌های منتشرشده و پدیدآورندگان هنری آن (گروه طراحی)، بر مبنای ارزش‌های توأم «زیبایی» و «عملکرد» اهدا می‌شود.

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ١٢ مرداد ١٣٩٨ - ١٢:٠٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;