• سه شنبه ٠٢ مرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > عبدالحسین لاله سرپرست پژوهشکده هنر شد


عبدالحسین لاله سرپرست پژوهشکده هنر شد

 

عبدالحسین لاله، عضو هیئت‌علمی و رئیس گروه چندرسانه‌ای فرهنگستان هنر، طی حکمی از سوی علیرضا اسماعیلی به سمت سرپرست پژوهشکده هنر منصوب شد.

عبدالحسین لاله، عضو هیئت‌علمی و رئیس گروه چندرسانه‌ای فرهنگستان هنر، طی حکمی از سوی علیرضا اسماعیلی به سمت سرپرست پژوهشکده هنر منصوب شد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، مراسم تودیع رئیس پیشین و معارفه سرپرست جدید پژوهشکده هنر، عصر دیروز، یکشنبه 23 تیرماه 1398 با حضور علیرضا اسماعیلی، سرپرست فرهنگستان هنر، مدیران این فرهنگستان و اعضای هیئت‌علمی و کارکنان پژوهشکده هنر برگزار شد.

در این مراسم علیرضا اسماعیلی، از هادی ربیعی، عضو هیئت‌علمی دانشگاه هنر و رئیس سابق پژوهشکده هنر، برای انجام فعالیت‌های علمی و پژوهشی‌ای که در مدت مدیریت وی به انجام رسید، قدردانی کرد. وی همچنین، با اشاره به سوابق مدیریتی و علمی و اجرایی عبدالحسین لاله برای وی آرزوی توفیق روزافزون کرد.

عبدالحسین لاله، متولد 1341 در تبریز است و مدرک دکتری تخصصی رادیو، تلویزیون و سینما، و دکتری تخصصی دراماتورژی از دانشگاه آنکارای ترکیه دارد. او تدریس در دانشکده سینما و تئاتر‌ دانشگاه هنر، دانشگاه ‌آزاد اسلامی (تهران‌مرکز‌)، دانشکده ‌صداوسیما‌، دانشکده ‌خبر‌، دانشگاه هنر تبریز و دانشگاه نبی‌اکرم(ص) تبریز را در کارنامه خود دارد.

وی همچنین دارای تألیفات، ترجمه‌ها و مقالات علمی بسیاری است که از این میان می‌توان به کتاب‌های تبيين جايگاه داستان در ادبيات نمايشي؛ دلايل موفقيت سينماي ايران در جهان؛ تخیل در عصر سینمای دیجیتال؛ ترجمه یادداشت‌هایی در مورد سینمای ترکیه نوشته نیلگون آبیسل، و مقالاتی چون «ب‍ام‍داد خ‍م‍ار، م‍ح‍ک‍م‍ه‌ اش‍راف‍ی‍ت»، «نقد بومی و بایسته‌های فرهنگی»، «سینمای ملی، مؤلفه‌های متناقض» و... اشاره کرد.

از فعالیت‌های هنری لاله، نویسندگی و کارگردانی آثار تلویزیونی و نمایشی است که از آن جمله می‌توان به اپرت حیدربابا سلام، رکورددار تئاتر ایران اشاره کرد که در سه دهه حضورش، نه سال به روی صحنه رفته است.

مدیریت گروه ادب‌وهنر شبکه دو سیما از سال 1378 تا 1382؛ ریاست دبیرخانه شورای هنر از سال 1378 تا 1381؛ ریاست دفتر رئیس فرهنگستان هنر از سال 1378 تا 1380؛ ریاست مرکز تحقیقات مردم‌شناسی (انجوی) صداوسیما از سال 1386 تا 1389 از جمله سوابق اجرایی عبدالحسین لاله است.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٢٤ تير ١٣٩٨ - ١٣:٥١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;