• سه شنبه ٠٢ مرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > اعلام برنامه نخستین هم اندیشی آموزش عالی هنرهاي سنتي


اعلام برنامه نخستین هم اندیشی آموزش عالی هنرهاي سنتي

 

نخستین هم‌اندیشی آموزش عالی هنرهاي سنتي به همت دانشگاه ایرانی- اسلامی فرشچیان و با همکاری فرهنگستان هنر با ارائه سه پانل علمی در محل این دانشگاه برگزار می‌شود.

نخستین هم‌اندیشی آموزش عالی هنرهاي سنتي به همت دانشگاه ایرانی- اسلامی فرشچیان و با همکاری فرهنگستان هنر با ارائه سه پانل علمی در محل این دانشگاه برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، بخش نخست سخنرانی با ریاست حسین یاوری برگزار می‌شود. در این بخش محمدحسین ایمانی خوشخو با عنوان «ارائة چارچوب مفهومی معنویت در فلسفه هنر اسلامی با تاکید بر نظام استاد شاگردی»، محمد خزائی با عنوان «آداب معنوی در آموزش هنر در فرهنگ ایرانی»، ایرج داداشی با عنوان «نظام تعلیم و تربیت در صناعت و پیشه‌های سنتی» و اسماعیل بنی‌اردلان با عنوان «نگاهی به شیوه آموزش قدمایی» مقاله خود را ارائه می‌دهند.

«منبع‌شناسی نظام آموزشی استاد شاگردی در خوشنویسی ایران» از حمیدرضا قلیچ‌خانی، «جایگاه نظام استاد-شاگردی در آموزش عالی هنرهای سنتی» از حسین یاوری، «موازین و مراتب آموزش به روش استاد-شاگردی در هنر اسلامی» و «روش‌شناسی و فرآیند سنتی و جدید آموزش و تولید دستبافت‌های گلیمی» از لیلا زینلی مقالاتی هستند که در بخش دوم این هم‌اندیشی ارائه خواهد شد. این پانل با ریاست ایرج داداشی برگزار می‌شود.

رئیس آخرین نشست این هم‌اندیشی میثم یزدی است. در این بخش مهدی قربانی مقالة «اجازت‌نامه و سلسلة استاد و شاگردی در هنر خوشنویسی عثمانی»، امیر رضایی نبرد مقالة «نظام استاد-شاگردی کارگاه حاج میرزا آقا امامی: استاد محمود فرشچیان»، حسن ستاری ساربانقلی مقالة «آموزش هنرهای سنتی بر اساس بازخوانی نظام فتوت‌نامه‌ها در تمدن اسلامی- مطالعه موردی فتوت‌نامه سلطانی» و مژگان درانی مقالة «سفری تاریخی با استاد علی کریمی از صنایع مستظرفه تا دانشگاه الزهرا» را ارائه می‌دهند.

این هم‌اندیشی روز پنجشنبه، 23 خرداد دردانشگاه هنرهای اسلامی ایرانی فرشچیان به نشانی خیابان انقلاب، خیابان ۱۲ فروردین، خیابان شهيد وحيد نظري، شماره ۹۷ از ساعت 30/9 تا 17 برگزار می‌شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٨ - ١٠:٤٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;