• چهارشنبه ٢٧ تير ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > گسترش همکاری‌های مشترک فرهنگستان هنر و اکو


در دیدار سرپرست فرهنگستان هنر و رئیس موسسه اکو مطرح شد:
گسترش همکاری‌های مشترک فرهنگستان هنر و اکو

 

سرپرست فرهنگستان هنر و موسسه اکو دیدار و بر گسترش همکاری‌های مشترک تاکید کردند.

سرپرست فرهنگستان هنر و رییس موسسه فرهنگی اکو دیدار و بر گسترش همکاری‌های مشترک تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، محمد مهدی مظاهری، رئیس موسسه فرهنگی اکو امروز ضمن دیدار با علیرضا اسماعیلی سرپرست فرهنگستان هنر از بخش‌های مختلف این فرهنگستان دیدن کرد.

رییس موسسه اکو با تاکید بر وجود آکادمی‎های تخصصی هم‌تراز فرهنگستان هنر در کشورهای عضو اکو به برقراری ارتباط میان این کشورها و فرهنگستان هنر تاکید کرد و افزود: فرهنگستان هنر دارای پتانسیل و ظرفیت بالایی است و حوزه مکانی این مجموعه و نزدیکی آن با دانشگاه‌ها، مزید علت و مزیت این مجموعه است که امکان برقراری فعالیت‌های هنری موثرتر را فراهم می‌آورد.

علیرضا اسماعیلی، سرپرست فرهنگستان هنر نیز با تاکید بر غنای ایران فرهنگی بر گسترش روابط میان کشورهای این حوزه تاکید کرد و توضیح داد: امید است با همکاری میان دو مجموعه فرهنگستان هنر و موسسه فرهنگی اکو با برگزاری نمایشگاه، نشست‌های تخصصی و کارگاه‌ها میان ما و سایر کشورهای عضو اکو، اتفاقات خوبی برای فرهنگ و هنر کشورمان بیافتد.

وی در ادامه گفت: فرهنگستان هنر با بررسی مکاتب مختلف هنری در سه ساحت هنر، ادب و اندیشه سعی در ایجاد تعالی این حوزه داشته و آمادگی ایجاد تعامل و گفتگوی موثر در این زمینه را دارد.

اسماعیلی افزود: در بخش بین الملل نیز با تمرکز بر حوزه فرهنگی ایران و جهان اسلام فعالیت‌های خوبی صورت گرفته و ما مشتاقیم ارتباط موثرتری در این زمینه برقرار شود. با توجه به میراث مشترک فرهنگی ما با کشورهای عضو اکو زمینه تعاملات فرهنگی و هنری بین فرهنگستان هنر و کشورهای مذکور بسیار بالاست.

در انتهای این نشست که با حضور جمعی از مدیران موسسه اکو و فرهنگستان هنر برگزار شد،دو طرف بر تعامل و همکاری مشترک، میان فرهنگستان هنر و موسسه اکو تاکید و اظهار امیدواری کردند.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ١٨ مهر ١٣٩٧ - ١٦:٠٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;