• چهارشنبه ٢٧ تير ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > ملاقات با استاد محمد احصایی


در راستای دیدار با اعضای پیوسته فرهنگستان هنر صورت گرفت:
ملاقات با استاد محمد احصایی

 

سرپرست فرهنگستان هنر با محمد احصایی، عضو پیوسته فرهنگستان هنر، دیدار کرد.

سرپرست فرهنگستان هنر با محمد احصایی، عضو پیوسته فرهنگستان هنر، دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، علیرضا اسماعیلی، سرپرست فرهنگستان هنر، روز چهارشنبه 21 شهریور، به دیدار محمد احصایی، هنرمند نقاش، گرافیست، خوشنویس و عضو پیوسته این فرهنگستان رفت.
در این دیدار که در راستای تکریم وتجلیل از هنرمندان و اعضای پیوسته فرهنگستان هنر در شرایطی صمیمانه در گارگاه استاد محمد احصایی صورت گرفت؛ پیرامون مسایل مختلف مربوط به هنر و کارهای آتی در فرهنگستان هنرتبادل نظر شد.
همچنین، علیرضا اسماعیلی از استاد احصایی دعوت کرد در جلسات گروه‌های تخصصی که در آینده‌ای نزدیک در فرهنگستان هنر برگزار خواهد شد، مشارکت کرده و فرهنگستان هنر را برای پیشبرد اهداف آن یاری کند.
محمداحصایی، عضو پیوسته فرهنگستان هنر نیز ضمن استقبال از تغییرات جدید و با تواضع، خود را خدمتگزار هنر و فرهنگ این مرز و بوم دانست و اظهار داشت، به رسم وظیفه هر کاری از ایشان در جهت هنر برآید، با طیب خاطر انجام می‌دهد و البته در مجامع مربوط به فرهنگستان هنر نیز شرکت خواهد کرد.
در پایان این جلسه، سرپرست فرهنگستان هنر، به رسم هدیه، کتاب نفیس شاهنامه شاه طهماسب، که توسط موسسه متنِ فرهنگستان هنر در سال 1392 منتشر شده است، را به استاد اهدا کرد.
در این دیدار، کیوان رحیمی، دبیر فرهنگستان هنر، محمدرضا حسین خانی، رییس موسسه فرهنگی هنری صبا و مسعود ناصری، مدیرکل امور هنری فرهنگستان هنر نیز حضور داشتند.
محمداحصایی فارغ التحصیل از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. این هنرمند پرکار در عرصه هنر گرافیک ایران، در زمینه خوشنویسی و نقاشیخط مهارت و شهرت بسیار دارد. احصایی برای اولین بار خط در گرافیک را در دانشکده هنرهای زیبا آموزش داد و به طور کلی او را بنیان‌گذار نقاشیخط در ایران می‌دانند. تاکنون آثار محمداحصایی در چندین دوره پیاپی حراج کریستی مورد توجه بسیار قرار گرفته و رکورد دار فروش آثار هنری بوده است. برپایی نمایشگاه‌های متعدد در داخل وخارج از کشور، کسب جوایز جهانی، تدریس در دانشگاه‌های هنر، عضویت در هیئت امنای انجمن‌های خوشنویسان و طراحان گرافیک ایران و داوری دوسالانه‌های گوناگون هنری از جمله فعالیت‌های این هنرمند محسوب می‌شوند.
این گرافیست و خوشنویس، تحریر دیوان حافظ را از سال 1382 به قلم نستعلیق آغاز کرده است و تحریر قرآن کریم به قلم ریحان را در کارنامه فعالیتش دارد. او همچنین طراحی و اجرای 230 متر مربع سفال لعابدار نقش برجسته برای سفارتخانه ایران در ابوظبی امارات متحده عربی در سال 1367 -1370 را بر عهده داشته است. احصایی به عنوان مولف و کارشناس هنری ماهر نیز شناخته شده است.

 

 

 

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٢٦ شهريور ١٣٩٧ - ٠٧:١٧ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;