• سه شنبه ٠٢ مرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > علیرضا اسماعیلی سرپرست فرهنگستان هنر شد


علیرضا اسماعیلی سرپرست فرهنگستان هنر شد

 

علیرضا اسماعیلی، معاون هنری فرهنگستان هنر، سرپرست این مجموعه شد.

علیرضا اسماعیلی، معاون هنری فرهنگستان هنر، سرپرست این مجموعه شد.


به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، با نامه نهاد ریاست جمهوری علیرضا اسماعیلی به عنوان سرپرست فرهنگستان هنر منصوب شد.
علیرضا اسماعیلی متولد 1348 در تیران اصفهان و دانش آموخته تاریخ ایران از دانشگاه شهید بهشتی است. وی از بدو تاسیس فرهنگستان هنر در این مجموعه فعالیت داشته و پیش از این معاونت فرهنگی و هنری، معاونت پژوهشی و مدیرعاملی موسسه تالیف، ترجمه و نشر آثار هنری(متن ) این فرهنگستان را برعهده داشته است.
اسماعیلی همچنین، مدیریت و ساماندهی اسناد تاریخی نهاد ریاست جمهوری را از سال 1372 تا اوایل دهه هشتاد برعهده داشته و تاکنون دبیر علمی گروه‌های نسخ خطی در حوزه هنر و همچنین دبیری انتشارات همایش‌های بین‌المللی و ملی متعددی را در کارنامه اجرایی خود دارد.
علیرضا اسماعیلی عضو هیئت علمی فرهنگستان هنر است و در رزومه علمی و پژوهشی خود، مقالات و کتب تالیفی متعددی در حوزه تاریخ هنر، نسخ خطی و اسناد تاریخی از جمله : هنر اصفهان از نگاه سياحان: از صفويه تا پايان قاجار؛ اسنادي از سياست‌هاي فرهنگي و اجتماعي ايران در دورة پهلوي اول؛ اسنادي از مطبوعات و احزاب دورة رضاشاه؛ «معماري دورة پهلوي به روايت اسناد،آرامگاه فردوسی»؛ «معماري دورة پهلوي به روايت اسناد؛ آرامگاه فردوسي»، «كتابت و مصورسازي نسخ خطي در دورة شاه‌تهماسب صفوي» و... را دارد.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ١٩ شهريور ١٣٩٧ - ١٢:٠٣ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;