• سه شنبه ٠٢ مرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > کتاب «هنر اسلامی و فرهنگ بصری» منتشر شد


کتاب «هنر اسلامی و فرهنگ بصری» منتشر شد

 

کتاب هنر اسلامی و فرهنگ بصری نوشته فیرچایلد راگلس و ترجمه بهنام صدری به همت مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن)، وابسته به فرهنگستان هنر، منتشر شد.

کتاب هنر اسلامی و فرهنگ بصری نوشته فیرچایلد راگلس و ترجمه بهنام صدری به همت مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن)، وابسته به فرهنگستان هنر، منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، هنر اسلامی و فرهنگ بصری نوشته فیرچایلد راگلس، کتاب مرجعی است که در برگیرندۀ متون اولیه مربوط به فرهنگ بصری مادی هنر اسلامی است.

نویسنده این کتاب در مقدمه آورده است: « نظم مورد استفاده در این کتاب، بیانگر فهم من از تاریخ در حد واقعیتی عینی است، که البته کامل نیست. به طور کلی، ساختار مورد نظر از کل به جزء بوده که در جایی که از نظر جغرافیایی نظمی در کار باشد بر این قاعده و نیز بر اساس ترتیب تاریخی بسیار تقریبی، دسته­بندی می­شود.

کتاب با آنچه من مثال­هایی از متون پایه می­دانم آغاز می­شود: این متون با وجود اینکه آثار واقعی هنر و معماری را توصیف نمی­کنند، اما عموماً بیانگر ارزش­های مربوط به مکان­ها، ساختمان­ها و نیز مردمان ساکن در آنها هستند.در اولین گروه از این متون گزیده، عهدنامه عمر (شروط العمریه) جای می­گیرد که بر اساس آن حفظ امنیت اقلیت­های یهودی و مسیحی در قلمر اسلامی تضمین شده و به ویژه دستورالعمل­هایی در خصوص مکان­های عبادی آنها دارد.»

کتاب هنر اسلامی و فرهنگ بصری شامل پنج فصل، در شمارگان 1000 نسخه، 242 صفحه و با بهای 19 هزار تومان، توسط مؤسسه متن عرضه می­شود.
علاقه‌مندان مي‌توانند اين كتاب را از كتاب‌فروشي فرهنگستان هنر به نشاني خيابان وليعصر(عج)، پايين‌تر از چهارراه طالقاني، شماره 1550 تهيه نمايند.

 

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٢٢ فروردين ١٣٩٧ - ٠٩:٥٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;