• سه شنبه ٠٢ مرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > كتاب «تاريخ زیبایی» نوشته «اومبرتو اكو» به چاپ چهارم رسيد


كتاب «تاريخ زیبایی» نوشته «اومبرتو اكو» به چاپ چهارم رسيد

 

كتاب تاريخ زیبایی نوشته اومبرتو اكو، به همت موسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري(متن) وابسته به فرهنگستان هنر براي چهارمين‌بار منتشر شد.

كتاب تاريخ زیبایی نوشته اومبرتو اكو، به همت موسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري(متن) وابسته به فرهنگستان هنر براي چهارمين‌بار منتشر شد. 

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، كتاب تاريخ زیبایی نوشته اومبرتو اكو  با ترجمة هما بينا به چاپ چهارم رسيد.

اومبرتو اكو در مقدمه كتاب آورده است: « زيبا ‌ـــ‌به همراه صفاتي چون «مليح»، «قشنگ»، يا «والا»، «شگفت‌آور» و «عالي»‌ـــ‌ صفتي است كه براي اشاره به چيزي به كارمي‌بريم كه ازآن خوشمان مي‌آيد. به اين مفهوم، به نظر مي‌رسد آنچه زيباست خوب هم هست، و در واقع در دوره‌هاي متفاوت تاريخي ميان زيبايي وخوب رابطة نزديكي وجود داشته است.»

او در بخش ديگري از مقدمه كتاب آورده است: «فرد تشنه‌اي كه چشمه‌اي مي‌يابد و به سويش مي‌شتابد، دربارة زيبايي آن تفحص نمي‌كند. ممكن است پس از رفع تشنگي اين كار را بكند. اين مثال تفاوت ميان حس زيبايي و اشتياق را توضيح مي‌دهد.»

اکو در این کتاب تلاش کرده در بررسی نظریه‌های زیبایی طی سده‌های متمادی، ابتدا مواردی را شناسایی کند، که در فرهنگی خاص یا دورۀ خاصی از تاریخ به دلایلی خوشایند و تأمل‌برانگیز تشخیص داده شده باشند. از این رو این کتاب، با هیچ‌یک از مفاهیم پیش انگاشته شدۀ زیبایی آغاز نمی‌شود؛ بلکه به بررسی چیزهایی می‌پردازد که بشر، آنها را طی هزاران سال، زیبا به شمار آورده است.

چاپ چهارم تاريخ زیبایی در 17 فصل و با شمارگان 1000 نسخه، در 232 صفحه و به قيمت 26 هزار تومان توسط مؤسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري(متن) عرضه مي‌شود. علاقه‌مندان مي‌توانند اين كتاب را از كتاب‌فروشي فرهنگستان هنر به نشاني خيابان وليعصر(عج)، پايين‌تر از چهارراه طالقاني، شماره 1550 تهيه کنند.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٢١ فروردين ١٣٩٧ - ١١:٣٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;