• سه شنبه ٠٢ مرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > بازخواني فيلم گاو با حضور آقاي كارگردان


بازخواني فيلم گاو با حضور آقاي كارگردان

 

نمايش و نقد و بررسي فيلم گاو با حضور داريوش مهرجويي، نويسنده و كارگردان برجسته ايراني، در فرهنگستان هنر برگزار مي‌شود.

نمايش و نقد و بررسي فيلم گاو با حضور داريوش مهرجويي، نويسنده و كارگردان برجسته ايراني، در فرهنگستان هنر برگزار مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، اين فيلم با حضور محمدعلي معلم‌دامغاني، رئيس فرهنگستان هنر، داريوش مهرجويي نويسنده و كارگردان و مجتبي گلستاني، پژوهشگر فلسفه، منتقد ادبي و مترجم به نمايش درآمده و نقد و بررسي مي‌شود.

فيلم گاو از فیلم‌های موج نوی سینمای ایران به کارگردانی داریوش مهرجویی در سال 1348 است كه بر اساس داستان عزاداران بَیَل اثر غلامحسین ساعدی ساخته شده‌است. علی نصیریان، عزت‌الله انتظامی، جمشید مشایخی و پرویز فنی‌زاده بازیگران اصلی فیلم هستند. گاو جز اولین فیلم‌های ایرانی بود که در غرب و اروپا مورد توجه و تحسین قرار گرفت. اين فيلم توانست جایزۀ فیپرشی جشنواره فیلم ونیز ۱۹۷۱ را به دست آورد. این فیلم در جشنواره‌های کن، برلین، مسکو، لندن، لس‌آنجلس و دیگر جشنواره‌ها نیز به نمایش درآمده‌است. در سال‌های بعد نیز گاو با نسخۀ ترمیم‌شده در جشنوارۀ ایل چینما ریترواتو ایتالیا، موزۀ فیلم اتریش و سینما رُفله فرانسه به نمایش گذاشته شد. در رأی‌گیری منتقدان سینمای ایران در سال‌های ۱۳۵۱ و ۱۳۶۷ و ۱۳۷۸ گاو، به عنوان بهترین فیلم تاریخ سینمای ایران برگزیده شد.

نمايش و نقد و بررسي فيلم گاو روز چهارشنبه، 9 اسفند 1396، ساعت 15:30 در تالار ايران فرهنگستان هنر به نشاني خيابان وليعصر(عج)، پايين‌تر از چهارراه طالقاني، شماره 1552 برگزار مي‌شود.

حضور در ايران برنامه براي تمامي علاقه‌مندان آزاد است.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٦ اسفند ١٣٩٦ - ١١:٥٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;