• سه شنبه ٠٢ مرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > آيين نكوداشت استاد عباس كاظم‌پور برگزار مي‌شود


تجليل از اِحياگران سبك كاشي معرق اصفهان در فرهنگستان هنر
آيين نكوداشت استاد عباس كاظم‌پور برگزار مي‌شود

 

فرهنگستان هنر از استاد عباس كاظم‌پور، یکی از احياگران سبك كاشي معرق اصفهان، تجلیل می‌کند.

فرهنگستان هنر از  استاد عباس كاظم‌پور، یکی از احياگران سبك كاشيِ معرق اصفهان، تجلیل می‌کند. 

به گزارش روابط‌عمومي فرهنگستان هنر، آيين نكوداشت استاد عباس كاظم‌پور و تقدير از فعاليت‌هاي هنري خاندان‌هاي كاظم‌پور و كاشي‌تراش به همت معاونت پژوهشي فرهنگستان هنر صورت مي‌گيرد.

در اين مراسم، محمدعلي معلم دامغاني، رياست فرهنگستان هنر و همچنين صاحب‌نظراني چون مرتضي مطيفي‌فرد، غلامحسين معماريان، حميد عجمي، مهدي مكي‌نژاد و بهزاد اژدري به ايراد سخنراني مي‌پردازند.

استاد عباس كاظم‌پور(1323)، یکی از احياگران سبك كاشيِ معرق اصفهان كه با حفظ ميراث گذشتگان، نوآوري‌هايي به عرصۀ اين هنر ارزنده افزوده است و به منظور ماندگاري هنر كاشيِ معرق، تغييراتي در تكنيك و جنس كاشي به كار برده است.

از جمله هنرمندي‌هاي خاندان بزرگ كاظم‌پور، که بر پيشاني هنر ايران‌زمين نقش بسته، مي‌توان به آثار جاودانه‌اي در كاخ مرمر، كاخ گلستان، كاخ نياوران، مسجد لاله‌زار، مسجد امام‌حسين(ع) و ... نام برد.

آيين نكوداشت استاد عباس كاظم‌پور، به منظور تقدير و سپاس از فعاليت‌هاي ارزشمند اين هنرمند بزرگ، در حفظ و ايجاد ميراث ماندگار هنرِايران و پاسداشت ياد و نامِ خاندان كاظم‌پور و كاشي‌تراش، در عرصه معماري سنتي، دوشنبه، 7 اسفندماه 1396، از ساعت 15تا 17 در سالن ايران فرهنگستان هنر، به نشاني خيابان وليعصر(عج)، پايين‌تر از چهارراه طالقاني، شماره 1552، برگزار مي‌شود.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٥ اسفند ١٣٩٦ - ١٠:٥٧ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;