تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > اثری از محمدحسن شیددل به نمایش درآمد


اثری از محمدحسن شیددل به نمایش درآمد

اثری از محمدحسن شیددل، نقاش، چاپگر و از پایه‌گذاران نقاشی دیواری در ایران، که در گنجینه آثار هنری فرهنگستان هنر محفوظ است، در وب‌گاه فرهنگستان هنر به نمایش گذاشته شد.
 
 


اثری از محمدحسن شیددل، نقاش، چاپگر و از پایه‎گذاران نقاشی دیواری در ایران، که در گنجینه آثار هنری فرهنگستان هنر محفوظ است، در وب‌گاه فرهنگستان هنر به نمایش گذاشته شد.
به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، این اثر از جمله آثار محفوظ در گنجینه فرهنگستان هنر است که در قطع 70*100سانتی‌متر با آب‌مُرکّب و جوهر روی مقوا ترسیم شده است.
محمدحسن شیددل در سال 1318 در سهرورد زنجان چشم به جهان گشود. پس از آمدن به تهران و راه‌یافتن به هنرستان هنرهای زیبای پسران، نزد شکوه ریاضی هنر آموخت. با دریافت بورس تحصیلی از اداره فرهنگ و هنر به رُم رفت و در سال ۱۳۷۰ش از آکادمی هنرهای زیبای رُم فارغ‌التحصیل شد. سپس به ایران بازگشت و در دانشکده هنرهای زیبای تهران به تدریس پرداخت و تا سال ۱۳۶۰ش در آن دانشکده به تدریس نقاشی دیواری اشتغال داشت. شیددل در نمایشگاه‌های متعدد گروهی و انفرادی شرکت داشته است و مجموعه نقاشی دیواری او در وزارت کشاورزی (۱۳۵۵ش) از جمله آثار بی‌نظیر اوست.

اثر محمدحسن شیددل، محفوظ در گنجینه فرهنگستان هنر را می‌توانید اینجا مشاهده کنید.
زمان انتشار: چهارشنبه ٨ بهمن ١٣٩٩ - ١٢:٢٣ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.