تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > كتاب «آجرستان» منتشر شد


كتاب «آجرستان» منتشر شد

 

كتاب «آجرستان» به كوشش مهدي مكي‌نژاد و به همت مؤسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري (متن) وابسته به فرهنگستان هنر منتشر شد.

كتاب «آجرستان» به كوشش مهدي مكي‌نژاد و به همت مؤسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري (متن) وابسته به فرهنگستان هنر منتشر شد.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، كتاب «آجرستان» به كوشش مهدي مكي‌نژاد و در پي همايش ملي آجر و آجركاري در هنر و معماري ايران، از سوي مؤسسه متن به بازار كتاب‌هاي هنر پيوست.

گردآورنده اين مجموعه مقالات در مقدمه آورده است: «گلستان هنر اين سرزمين به آجرستان مزين شده و «آجرستان» حاوي چكيده مقالات پژوهشي اين همايش، پيش همايش‌هاي دزفول و كرمان است كه از طريق فراخوان يا سفارش مقاله به دبيرخانه همايش ارسال شده‌است.»

چكيده مقالات همايش ملي آجر و آجركاري در هنر و معماري ايران با عنوان «آجرستان» در 5 بخش گردآوري شده‌است.

بخش نخست كتاب شامل چكيده مقالات در باب آجر در ادوار تاريخي است. بخش دوم كتاب به خط‌نگاره‌ها يا خط‌نوشته‌هاي آجري، بخش سوم به فنون آجركاري و رموز معنايي، بخش چهارم به پيش‌همايش كرمان و بخش پاياني كتاب به پيش‌همايش دزفول مي‌پردازد.

كتاب «آجرستان» با شمارگان 1000 نسخه و با 114 چكيده مقالات تخصصي در 5 بخش و 200 صفحه، با قيمت 120000 ريال، توسط مؤسسه تأليف، ترجمه و نشر آثار هنري (متن) عرضه مي‌شود.

علاقه‌مندان مي‌توانند اين كتاب را از كتاب‌فروشي فرهنگستان هنر به نشاني: خيابان ولي‌عصر (عج)، پايين‌تر از چهارراه طالقاني، شماره 1550 تهيه نمايند.

 

براي اطلاع از اخبار فرهنگستان هنر به كانال ما در تلگرام بپيونديد: https://telegram.me/artacademy

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٨ اسفند ١٣٩٥ - ١١:١٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.