اخبار > چهل روایت تصویری از اسطوره‌های انقلاب با «چهل‌چراغ» در موزه فلسطین


چهل روایت تصویری از اسطوره‌های انقلاب با «چهل‌چراغ» در موزه فلسطین

 

موزه فلسطین با میزبانی از نمایشگاه تصویرسازی «چهل‌چراغ: در پدیداری و پایداری انقلاب» جلوه‌گاه چهل روایت هنرمندان تصویرگر جوان ایرانی از سیر و سلوک شاهدان و شهیدان بزرگ انقلاب و یاران روح‌الله شد.

موزه فلسطین با میزبانی از نمایشگاه تصویرسازی «چهل‌چراغ: در پدیداری و پایداری انقلاب» جلوه‌گاه چهل روایت هنرمندان تصویرگر جوان ایرانی از سیر و سلوک شاهدان و شهیدان بزرگ انقلاب و یاران روح‌الله شد.
به گزارش روابط‌عمومی مؤسسه فرهنگی‌هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، این نمایشگاه که عصر شنبه 12 بهمن 1398، و در آغازین روز از ایام‌الله دهه مبارک فجر، با حضور هنرمندان و علاقه‌مندان در موزه هنرهای معاصر فلسطین گشایش یافت، با همکاری و مشارکت بنیاد فرهنگی روایت فتح و ستاد برگزاری چهل‌ویکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی برپا شده است.
چهل‌چراغ، چهل روایت تصویرسازی از سیر و سلوک بزرگان و نام‌آوران انقلاب است؛ از سرداران نهضت امام، طالقانی و مطهری و مفتح و بهشتی و رجایی و باهنر، تا سرداران عرصه دفاع و شهادت، همت و خرازی و باکری و... که هر اثر آن، تجسمی از خاطره‌ای ماندگار از شهیدی و شاهدی بزرگ از تبار یاران امام انقلاب است و در سرفصل‌هایی چون رئیس‌جمهور انقلابی، مدیر انقلابی، صبر انقلابی، کار انقلابی، مسئولیت انقلابی، راه انقلاب و... به تصویر کشیده شده است.
بیست‌ویک هنرمند تصویرگر جوان، راویان این چهل مجلس و چهل پرده از ایمان، اخلاق، صبر، شجاعت، بصیرت و دیگر خصلت‌ها و فضیلت‌های انقلاب‌آفرین بوده‌اند.
ویژگی این مجموعه، حضور گرایش‌ها، سبک‌ها و شیوه‌های مختلف و متنوع تصویرسازی است که بر جذابیت و تنوع آن افزوده است و در آن می‌توان از بازآفرینی سبک‌های سنتی و اصیل تا شیوه‌های خلاقه و جدید را مشاهده کرد.
«چهل‌چراغ» با روایت‌هایی بدیع از روحیات و منش جاویدمردانی که الگوی اندیشه و عمل و آرمان انقلابی در تاریخ پر حماسه و افتخار نهضت روح‌الله بودند، تا 20 بهمن 1398، در موزه هنرهای معاصر فلسطین میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ١٥ بهمن ١٣٩٨ - ١٤:٣٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج