اخبار > مشارکت موزه هنرهای معاصر فلسطین در هفته فرهنگی «غزه نماد مقاومت»


همزمان با سالروز جنگ 22روزه غزه
مشارکت موزه هنرهای معاصر فلسطین در هفته فرهنگی «غزه نماد مقاومت»

 

با حضور ناصر ابو‌شریف، نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین، نمایشگاه کاریکاتور و پوستر هفته فرهنگی «غزه نماد مقاومت» در نگارخانه پردیسِ باغ‌موزه هنر ایرانی افتتاح شد.

با حضور ناصر ابو‌شریف، نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین، نمایشگاه کاریکاتور و پوستر هفته فرهنگی «غزه نماد مقاومت» در نگارخانه پردیسِ باغ‌موزه هنر ایرانی افتتاح شد.

به گزارش روابط‌عمومی موزه هنرهای معاصر فلسطین، وابسته به فرهنگستان هنر، به مناسبت سالروز جنگ 22روزه غزه، موزه هنرهای معاصر فلسطین با 25 کاریکاتور از هنرمندان داخلی و خارجی، و 15 پوستر از هنرمندان ایرانی با موضوع غزه در هفته فرهنگی «غزه نماد مقاومت» حضور یافت.

پیش از گشایش نمایشگاه، محمدرضا باقری، معاون پیشین وزارت امور خارجه، در طی سخنانی با اشاره به اهمیت موضوع غزه در جهان اسلام اظهار کرد: امروز بیش از هر زمانی بیداری در جوامع اسلامی بیشتر شده و نگاه بسیاری از اندیشمندان جهان به امر مقاومت غزه معطوف شده است.

در ادامه ناصر ابوشریف، نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین، گفت: مشکل ما با دشمن و تفکر صهیونیستی است و نه جامعه یهودی که در صلح و آرامش زندگی می‌کنند.

او در ادامه گفت: روح و فکر مقاومت به فلسطینی‌ها و حزب‌الله در لبنان منحصر نیست؛ هر کس که می‌تواند باید از این جریان حمایت کند و از آن برای مبارزه با ظلم بهره ببرد. إن‌شاءلله همان‌طور که صهیونیست‌ها با شور و اشتیاق بالا وارد مسجدالاقصی شدند، همان‌طور هم با خفت خارج خواهند شد.

در ادامه آیین گشایش نمایشگاه کاریکاتور و پوستر با موضوع غزه، با حضور جمعی از شخصیت‌های سیاسی و فرهنگی برگزار شد.

مراسم هفته فرهنگی «غزه نماد مقاومت» پنج‌شنبه 2 بهمن 1399، با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و مشارکت موزه هنرهای معاصر فلسطینِ فرهنگستان هنر، اتحادیه بین‌المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری، و کمیته دانشجویان فلسطینی مقیم ایران، در باغ‌موزه هنر ایرانی برگزار شد.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٤ بهمن ١٣٩٩ - ٠٩:٥٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج