اخبار > از چوب و آیینه تا رنگ و نقش؛ در ضیافت «نور»


«آیینه و نقش» در موزه فلسطین گشایش یافت:
از چوب و آیینه تا رنگ و نقش؛ در ضیافت «نور»

 

موزه هنرهای معاصر فلسطین در ادامه میزبانی از تجربه‌های نو در هنر، این بار به «آیینه و نقش» خوشامد گفت.

موزه هنرهای معاصر فلسطین در ادامه میزبانی از تجربه‌های نو در هنر، این بار به «آیینه و نقش» خوشامد گفت.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، نمایشگاه «آیینه و نقش» که عصر روز گذشته، 20 آذر 1396، در نگارخانۀ این موزه گشایش یافت، مجموعه‌ای شامل30 اثر از مینا رضایی است که در دو سال اخیر خلق شده‌اند.
نقش روی کندۀ درخت و تکمیل نقوش یافته شده در دل درخت، آیینه و چوب، ترکیب چوب و نقاشی، ترکیب آینه با چوب و پارچه و بالاخره نگارگری، تنوعی از فرم‌ها و متریال‌های خلق و اجرای هنری است که توسط این هنرمند در آثار ارایه شده در این نمایشگاه استفاده شده است.
رضایی که دانش آموختۀ کارشناسی رشته هنرهای تجسمی است، این نمایشگاه را که نخستین ارائه آثار او به صورت انفرادی است، حاصل تامل و مطالعه‌ای چندساله در «حکمت نور» و «فلسفه اشراق سهروردی» و علاقه خود به این فلسفه پرآوازه شیخ اشراق در قرن هفتم هجری می‌داند و می‌گوید: حرکت آویزگونه و آونگی آینه‌ها، افزون بر تلاشی نوآورانه در پرداختی تازه از آینه و آینه‌کاری، دعوت به مشاهده‌ای تازه در پیوند نور و آینه است.
به گفته هنرمند، آینه‌ها حاصل یک پروژۀ مطالعاتی است که همچنان ادامه دارد. بازتاب نور و گردش نور، رقص و بازتابندگی نور و ابعاد انعکاس نور در اشیا از ویژگی‌های این آثار است.
در چند اثر نگارگری این هنرمند نیز می‌توان سیر تفکری را نگریست که روند تبدیل و سیر زوال و انهدام را در یک سنت کهن به نمایش می‌گذارد.
«نقش و آینه» با ترسیم یک افق تازه از نگریستن به نور و به امتداد سنت در منظری تازه و تجربه گرایانه برای مخاطب، تا 30 آذر، میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.
علاقه‌مندان جهت بازدید از این نمایشگاه می‌توانند همه روزه از ساعت 10 تا 18‌، به‌جز ایام تعطیل، به خیابان طالقاني، خيابان شهيد برادران مظفر، تقاطع بزرگمهر، شماره 74، موزۀ هنرهای معاصر فلسطین، مراجعه کنند.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٢١ آذر ١٣٩٦ - ٠٩:٤٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج