اخبار > اصلی‌ترین قسمت وجود انسان عشق است


استاد غلامحسین امیرخانی در آیین گشایش نمایشگاه «نقش نیستان» در مؤسسه صبا:
اصلی‌ترین قسمت وجود انسان عشق است

 

استاد غلامحسین امیرخانی در آیین گشایش نمایشگاه «نقش نیستان» در مؤسسه صبا عنوان کرد: اصلی‌ترین قسمت وجود انسان عشق است.

استاد غلامحسین امیرخانی در آیین گشایش نمایشگاه «نقش نیستان» در مؤسسه صبا عنوان کرد: اصلی‌ترین قسمت وجود انسان عشق است.
به گزارش روابط‌عمومی مؤسسه صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، آیین گشایش نمایشگاه خوش‌نویسی علی‌اشرف صندوق‌آبادی و جمعی از هنرمندان، در نگارخانه «خیال شرقی» مؤسسه صبا با حضور پیشکسوتان عرصه خوش‌نویسی و علاقه‌مندان به این هنر ملی برگزار شد.
استاد غلامحسین امیرخانی در آیین گشایش نمایشگاه گروهی خوش‌نویسی در نگارخانه خیال شرقی مؤسسه صبا با بیان این مطلب که انسان همیشه باید پرسشگر باشد، اظهار کرد: انسان برای اینکه به مرحله رشد و تعالی برسد، باید برای شکل‌گیری شخصیت خود دائم در حال پرسش باشد. اینکه جوابی پیدا می‌شود یا نه مسئله‌ای دیگر است، اما در هر حال باید پرسش با هر نفس انسان همراه باشد.
این استاد خوش‌نویسی در ادامه در پاسخ به این پرسش که «آیا حُسن است که عشق‌آفرین است یا عشق است که حُسن را می‌آفریند؟» ادامه داد: عشق است که حُسن را تشخیص می‌دهد و می‌آفریند. اساساً موجودیت ما به‌عنوان موجودی متفکر همین است که بخشی مهم از شخصیت ما، که اصلی‌ترین قسمت وجود ماست، از عشق است.
در این مراسم محمدرضا حسین‌خانی، رئیس مؤسسه فرهنگی هنری صبا، نیز ضمن اشاره به ارتباط روبه‌گسترش مؤسسه صبا با جامعه خوش‌نویسی کشور، گفت: امسال ما میزبان دو نمایشگاه گروهی در مجموعه آسمان و سه نمایشگاه در مؤسسه صبا بودیم که یکی از این نمایشگاه‌ها مربوط به خوش‌نویسان افغانستان و شهر هرات بود.
رئیس مؤسسه صبا در پایان با استقبال از طرح مشترک همکاری میان مؤسسه صبای فرهنگستان هنر و جامعه خوش‌نویسی کشور، ابراز امیدواری کرد این همکاری و تعامل مایه غنا و تعالی این مجموعه شود.
پس از برگزاری آیین سخنرانی در تالار ایرانِ فرهنگستان هنر، با حضور گسترده علاقه‌مندان به هنر خوش‌نویسی، و نیز استادان و هنرمندان این عرصه، نمایشگاه گروهی «نقش نیستان» در نگارخانه خیال شرقی مؤسسه صبا گشایش یافت.
علاقه‌مندان برای بازدید از نمایشگاه نقش نیستان می‌توانند تا 5 دی 1398، همه‌روزه از ساعت 10 تا 18، به نگارخانه خیال شرقی مؤسسه صبا به نشانی خیابان ولیعصر، خیابان طالقانی، خیابان برادران شهید مظفر، پلاک 125، مؤسسه صبا مراجعه کنند.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٣ دی ١٣٩٨ - ١٤:٠٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج