اخبار > دو نمایشگاه شکسته‌نویسان و نستعلیق‌نویسان گشایش یافت


در گرامیداشت هفته خوش‌نویسی
دو نمایشگاه شکسته‌نویسان و نستعلیق‌نویسان گشایش یافت

 

انجمن خوش‌نویسان ایران به مناسبت گرامیداشت هفته خوش‌نویسی، دو نمایشگاه شکسته‌نویسان و نستعلیق‌نویسان را با همکاری فرهنگستان هنر در موسسه صبا و مجموعه آسمان برپا کرد.

انجمن خوش‌نویسان ایران به مناسبت گرامیداشت هفته خوش‌نویسی، دو نمایشگاه شکسته‌نویسان و نستعلیق‌نویسان را با همکاری فرهنگستان هنر در موسسه صبا و مجموعه آسمان برپا کرد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، دومین نمایشگاه آثار استادان و هنرمندان خط شکسته (با عنوان سماع شکسته)، عصر پنجشنبه 18 مهر 1398، در مؤسسه فرهنگی‌هنری صبا، و نمایشگاه نستعلیق‌نویسان، عصر جمعه 19 مهر 1398، در مجموعه فرهنگی‌هنری آسمان، گشایش یافت و آثاری از استادان خوش‌نویسی ایران در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت.

در آیین گشایش این دو نمایشگاه، غلامحسین امیرخانی، یدالله کابلی، علی راهجیری، علی شیرازی، امیراحمد فلسفی، الهه خاتمی و محمدحسین ساکت، نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در انجمن خوش‌نویسان حضور داشتند.

در نمایشگاه «سماع شکسته» بیش از 310 اثر از 150 هنرمند خوش‌نویس، به نمایش درآمد که از 20 مهر تا 2 آبان همه‌روزه، به‌جز ایام تعطیل، از ساعت 10 تا 18 در مؤسسه فرهنگی‌هنری صبا به نشانی خیابان ولیعصر، خیابان طالقانی، خیابان شهید برادران مظفر، پلاک 125 میزبان هنردوستان خواهد بود.

همچنین نمایشگاه نستعلیق‌نویسان، با 150 اثر نستعلیق از استادان و فارغ‌التحصیلان فوق‌ممتاز انجمن خوش‌نویسان ایران، تا 27 مهر از ساعت 10 تا 17 (به‌جز روزهای تعطیل)، در مجموعه فرهنگی‌هنری آسمان به نشانی خیابان ولیعصر، خیابان شهید فلاحی(زعفرانیه)، نبش خیابان فیروزکوه، شماره 47و 49، میزبان علاقه‌مندان به خوش‌نویسی است. 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٢٠ مهر ١٣٩٨ - ١١:١٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج