اخبار > «موزه فلسطین»، میزبان چهل سال اسناد تئاتر پس از انقلاب اسلامی در ایران شد


در چهلمین جشن انقلاب اسلامی و سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر؛
«موزه فلسطین»، میزبان چهل سال اسناد تئاتر پس از انقلاب اسلامی در ایران شد

 

برای نخستین بار مجموعه‌ای از اسناد و منابع ارزشمند تاریخ چهل سال تئاتر پس از انقلاب در موزه هنرهای معاصر فلسطین همراه با پنج عنوان کتاب جشنواره سی و هفتم تئاتر فجر، رونمایی شد.

برای نخستین بار مجموعه‌ای از اسناد و منابع ارزشمند تاریخ چهل سال تئاتر پس از انقلاب در موزه هنرهای معاصر فلسطین همراه با پنج عنوان کتاب جشنواره سی و هفتم تئاتر فجر، رونمایی شد.

 به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، این مجموعه ارزشمند و منحصربه‌فرد که برای نخستین‌بار جمع‌آوری و به پژوهشگران و علاقه‌مندان و اهالی هنرهای نمایشی ایران عرضه شده است، عصر جمعه 26 بهمن ماه در حضور مدیران و مسئولان فرهنگی و هنری، شمار زیادی از هنرمندان نام آشنای تئاتر کشورمان و انبوه علاقه‌مندان، همراه با پنج عنوان کتاب سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر رونمایی شد.

ابتدا شهرام کرمی، مدیرکل هنرهای نمایشی و نادر برهانی مرند، دبیر سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر با گشایش این نمایشگاه، حاضران را به دیدار از بزرگترین مجموعه پژوهشی از منابع و مستندات تئاتر و هنرهای نمایشی در تمامی گونه‌ها و گرایش‌ها طی چهل سال پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون دعوت کردند. برهانی مرند، جمع‌آوری این مجموعه ارزنده را گامی بی‌سابقه و برای نخستین‌بار عنوان کرد که اگرچه بنا به فشرده بودن زمان و کمبود امکانات، کامل نیست اما در نوع خود به یقین، اولین قدم در مستندسازی و ثبت اسناد تئاتر کشورمان در طول این چهار دهه محسوب می‌شود.

آنگاه با حضور مریم معترف، هنرمند نام آشنای تئاتر، پنج کتاب جشنواره سی و هفتم در حوزه پژوهش تئاتر ایران رونمایی شد.

نمایشگاه چهل سال اسناد تئاتر ایران پس از انقلاب تا امروز شامل عکس‌ها، اسنادی از تمامی گونه‌های نمایشی از: اجراهای صحنه‌ای، اجراهای خیابانی، تئاتر دانشجویی، گروه‌های مستقل، شهرستان‌ها، کودک و نوجوان، نمایش در جبهه‌ها، تله تئاترها، نمایش‌های سنتی و آئینی، نشریات، خبرنامه‌ها، اقلام تبلیغی(پوستر، بروشور)، نشان‌ها، جوایز، لوح‌ها و تندیس‌ها، دستنوشته‌ها، نمایشنامه‌ها و اسناد است که نماهایی ماندگار از سیر تحول و تکامل هنر نمایش را در این 40 سال برای نخستین بار به نمایش گذاشته و فرصتی استثنایی برای تمامی محققان و پژوهشگران آفریده است.

فرصت بازدید از این مجموعه تاریخی- پژوهشی تا چهارم اسفند در موزه هنرهای معاصر فلسطین برای تمامی علاقه‌مندان مهیاست.

 

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٧ - ١٣:٤٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج