اخبار > «آوای نقش» افتتاح شد


«آوای نقش» افتتاح شد

 

گروه هنری «آوای نقش» در تازه‌ترین نمایشگاه خود، سیری از سنت تا نوگرایی را در نگاه و بیان نسل جوان هنرمندان ایرانی در کنار استادان صاحب‌نام نگارگری به نمایش گذاشت.

گروه هنری «آوای نقش» در تازه‌ترین نمایشگاه خود، سیری از سنت تا نوگرایی را در نگاه و بیان نسل جوان هنرمندان ایرانی در کنار استادان صاحب‌نام نگارگری به نمایش گذاشت.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، این نمایشگاه در دو بخش نقاشی ایرانی و سنت تصویری کهن ایران و نیز گرایش‌های نوین در نقاشی نوگرای نسل جوان، پنجشنبه 21 تیر در گالری‌های «لرزاده» و «استاد فرشچیان» گشایش یافت و 15 هنرمند با 40 اثر در آن حضور داشتند.

آثار بخش نقاشی ایرانی که در نگارخانه لرزاده این مجموعه برپا بود، در طیفی از مضامین سنتی از شعر تا مجالس حکمی و عرفانی و در انواع گرایش‌ها از تذهیب، گل و مرغ و نگارگری و در تکنیک‌هایی چون گواش و آبرنگ، قلم‌گیری و مونوگروم به نمایش درآمده بود.

در بخش نوگرا نیز انواع گرایش‌ها و رویکردهای هنرمندان جوان شامل آزاد، انتزاعی، آبستره، کوبیسم، فتورئال و در قالب ترکیب مواد، آبرنگ، پاستل(گچی و روغنی)، سیاه قلم، اکرولیک، رنگ روغن روی بوم، اکرلیک روی چوب، نقاشی خط، سیاه مشق روی بوم و... بر روی دیوار رفته بود.

در آیین گشایش «آوای نقش»چهره‌های برجسته و صاحب‌نام هنرهای ایرانی از جمله حسین ماچیانی، مهرداد مشهور، محمدهادی فدوی، نمایندگان جهانی نقاشی کشورمان، به همراه امیرحسین قهرمانی از واپسین بازماندگان نسل شاگردان استاد فقید، حسین بهزاد، حضور داشتند.

قهرمانی با بیان نکاتی از آسیب‌شناسی نگارگری و نقاشی ایرانی در سال‌های اخیر، خاطرنشان کرد: زمانی که ما به این هنر روی آوردیم و شروع به آموختن آن کردیم، در ایران انگشت شمار بودیم؛ اما امروز جوانان علاقه‌مند بسیار زیاد شده‌اند و ویژگی دیگر، کار با متریال‌های متنوع و نامحدود است که امکانات بیان خلاقه در این هنر را گسترش می‌دهد.

 

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٣ مرداد ١٣٩٧ - ١٣:١٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج