اخبار > «صبا»، با گالری‌های معتبر جهان به لحاظ حرفه‌ای تفاوتی ندارد


سفیر پرتغال در بازدید از نگارخانه‌های مؤسسه صبا:
«صبا»، با گالری‌های معتبر جهان به لحاظ حرفه‌ای تفاوتی ندارد

 

ژوائو ژوزه کورته رئال، سفیركشور پرتغال در ايران، با حضور در مؤسسه فرهنگی هنری صبا از دهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر بازدید کرد.

ژوائو ژوزه کورته رئال، سفیركشور پرتغال در ايران، با حضور در مؤسسه فرهنگی هنری صبا از دهمین جشنواره بین‌المللی هنرهای تجسمی فجر بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری وپژوهشی صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، سفیر پرتغال در جریان این بازدید با بیان اینکه خلاقیت و هوشمندی، دو ویژگی بارز این مجموعه بود گفت: «سطح کیفی و تنوع وسیع آثار این جشنواره، آن را در کنار مطرح‌ترین عرصه‌های رقابتی هنر دنیا قرار می‌دهد و از آنها هیچ کم ندارد.»

وی در خصوص فضای مؤسسه صبا اظهار داشت: «به نظرم در چنین فضایی می‌توان مدرن‌ترین آثار هنری را به نمایش گذاشت و هیچ تفاوتی میان «صبا»، با گالری‌های معتبر جهان به لحاظ حرفه‌ای نمی‌بینم.»
سفیرکشور پرتغال، در پایان برای گسترش همکاری‌های مشترک میان هنرمندان دو کشور، اعلام آمادگی کرد.
همچنین خانم میشل دامن، وابسته فرهنگی و اقتصادی کشور هلند در ایران، به همراه آقای کاتو، مشاور ارشد اقتصادی این کشور با حضور در این مؤسسه از جشنواره دهم فجر بازدید کردند.
میشل دامن در پایان این بازدید با ارزیابی مثبت از جشنواره فجر گفت: «اصلا تصور نمی‌کردم که در دل تهران، چنین مجموعه‌ای با این ویژگی‌ها وجود داشته باشد و این قطعا به ما انگیزه می‌دهد تا به پروژه‌ها و طرح‌های مشترک بین هنر دو کشور فکر کنیم و تدابیری در این مسیر بیاندیشیم.»

 

 

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٦ اسفند ١٣٩٦ - ١١:٢٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج