اخبار > مجموعه«صبا»، ميزباني جريان‌ساز است


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
مجموعه«صبا»، ميزباني جريان‌ساز است

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در موسسه فرهنگی هنری صبا ضمن بازدید از دهمین جشنواره تجسمی فجر، بر ابعاد مشارکت تاثیرگذار این مجموعه در توسعه هنری کشور تاکید کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در موسسه فرهنگی هنری صبا ضمن بازدید از دهمین جشنواره تجسمی فجر، بر ابعاد مشارکت تاثیرگذار این مجموعه در توسعه هنری کشور تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، دکتر سید عباس صالحی شامگاه شنبه،28 بهمن 1396، به همراه مجتبی حسینی، معاونت امور هنری وزارت ارشاد و دیگر مسئولان و مدیران هنری از جمله مجتبی آقایی، عبدالرحیم سیاهکارزاده، جمشید حقیقت شناس و ... در مجموعه صبا حضور يافت و در پایان بازدیدش به پرسش‌های خبرنگاران پاسخ گفت.

وزیر ارشاد در ارزیابی خود از وضعیت هنرهای تجسمی کشور گفت: احساس من این است که اتفاق قابل توجهی در عرصه هنرهای تجسمی در حال رخداد است. ما در حالی شاهد رشد هنرهای «بینارشته‌ای» هستیم که بخشی از تکامل تاریخ علم، مرهون رشد این دانش است. در حوزه هنر نیز که میدان خلاقیت است، هنرهای بینارشته‌ای، در حال تکامل و رشد هستند.

وزیر ارشاد افزود: ترکیب این هنرها با خلاقیت هنرمند، مسیرها و افق‌های متنوع و گسترده‌ای را امروز پیش روی ما گذاشته است.

صالحی در پایان پرسش و پاسخ با خبرنگاران در نشستی با سرپرست موسسه فرهنگی هنری صبا شرکت کرد که طی آن محمدرضا حسین خانی، گزارشی از ۱۳ سال حضور این مجموعه در ساماندهی رخدادهای هنری کشور ارایه کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست گفت: مراکز فرهنگی‌ــ‌هنری، هم در حوزه زیرساختی و هم در برنامه‌ها با تعامل و هم‌افزایی به جریان تولید و عرضه هنر در ایران کمک می‌کنند.

دکتر صالحی افزود: موسسه فرهنگی هنری صبا در این میان، هم با نگاه میزبانی و هم با نگاه مشارکتی در برنامه‌های توسعه فرهنگی و هنری با همراهی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد، می‌تواند بیش از گذشته اثرگذار و جریان‌ساز باشد.

وی افزود: حضور موثر این مرکز، کمک می‌کند که هنرمندان تهران و سراسر ایران، از مشارکت این مجموعه در راستای ارتقای کیفی برنامه‌ها و سیاست‌های هنری کشور، بهره بیشتری ببرند.

گفتنی است دهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر تا پایان این هفته در صبا به کار خود ادامه مي‌دهد.

 

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٦ - ١١:٤٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج