اخبار > صبا میزبان جشنواره عکس «آسمان آبی» شد


با شعار «هوا مرز ندارد»
صبا میزبان جشنواره عکس «آسمان آبی» شد

 

صبا میزبان نخستین جشنواره عکس «آسمان آبی» با محوریت «هوای پاک» شد.

صبا میزبان نخستین جشنواره عکس «آسمان آبی» با محوریت «هوای پاک» شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، جشنواره آسمان آبی که شامگاه چهارشنبه، 25بهمن، در گالری‌های «استادلرزاده» و «استادفرشچیان» مجموعه صبا گشایش یافت، نخستین ورود جدی عکاسان کشور به حوزه فرهنگ سازی هوای پاک و ثبت آلایش‌های زیست محیطی است.

حساسیت بخشی شهروندان و تمرکز نگاه آنان به آلودگی هوا و نیز ایجاد حلقه‌ای از مشارکت همه عکاسان در حوزه هوای سالم و پاک، از اهداف این جشنواره است که نخستین دوره آن با استقبال بیش از ۴۰۰ عکاس از همه نقاط ایران مواجه شد.

مجموعه ارایه شده در این نمایشگاه شامل 35 اثر از 28 هنرمند است که از مجموع بیش از ۲۰۰۰ عکس توسط هیئت داوران جشنواره انتخاب و به معرض نمایش گذاشته شده است.

در این جشنواره تنها بخش مستندنگاری شهری ارائه شده است و بخش‌های فتومونتاژ، چیدمان و استیج در دوره‌های بعدی شکل خواهد گرفت.

نخستین جشنواره آسمان آبی که با شعار «هوا مرز ندارد» و با هدف هشدار دادن به وضعیت بحرانی و فاجعه بار وضعیت هوا در سرتاسر ایران کار خود را آغاز کرده است با نمایش نگاه‌های هنرمندان عکاس همه نقاط کشورمان، سال آینده در بخش‌های متنوع‌تری از جمله: پوستر، گرافیک و کاریکاتور نیز برگزار خواهد شد.

جشنواره عکس آسمان آبی تا 30 بهمن، همه روزه از ساعت 10 تا 20، میزبان بازدیدکنندگان است.

 

 

 

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٢٨ بهمن ١٣٩٦ - ١١:٢٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج