اخبار > یازدهمین دوسالانه بین المللی کاریکاتور تهران در «صبا» آغاز شد


با مشارکت هنرمندان 74کشور جهان؛
یازدهمین دوسالانه بین المللی کاریکاتور تهران در «صبا» آغاز شد

 

صبا طی آئین ویژه ای با حضور مسئولان فرهنگی، هنری و شمار زیادی از هنرمندان کشورمان، رسما میزبانی از یازدهمین دوسالانه بین المللی کاریکاتور را آغاز کرد.

صبا طی آئین ویژه ای با حضور مسئولان فرهنگی، هنری و شمار زیادی از هنرمندان کشورمان، رسما میزبانی از یازدهمین دوسالانه بین المللی کاریکاتور را آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- دوسالانه بین المللی کاریکاتور تهران، آغاز یازدهمین دوره خود را طی مراسمی با گشایش نمایشگاه آثار نزدیک به پانصد هنرمند از ایران و 73 کشور جهان در صبا جشن گرفت.

در این آئین ویژه، که با حضور مدیرکل مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبدالرحیم سیاهکارزاده دبیر اجرایی جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر، مسعود شجاعی طباطبایی، محمد حسین نیرومند، کامبیز درمبخش، جواد علیزاده، بهمن عبدی، اسماعیل عباسی، بهرام عظیمی، جمال رحمتی، احمدرضا دالوند و شمار دیگری از اهالی هنر و فرهنگ در نگارخانه «خیال» این مجموعه برگزار شد، شجاعی طباطبایی دبیر دوسالانه یازدهم، گزارشی از مراحل شکل گیری این جشنواره را از فراخوان تا انتخاب آثار به حاضران ارائه کرد.

وی گفت: یازدهمین دوسالانه در سه بخش ایمنی و امنیت، آزاد و بخش چهره های مشهور جهان با انتخاب و ارائه 498 اثر از کارتونیست های ایران و 73 کشور دنیا برگزار می شود. وی همچنین از رونمایی کاتالوگ دوسالانه های دهم و یازدهم در موزه هنرهای معاصر تهران خبر داد.

گفتنی است نمایشگاه آثار منتخب یازدهمین دوسالانه بین المللی کاریکاتور تهران تا 23 آذرماه همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت 10تا19 در صبا، میزبان عموم علاقمندان این هنر خواهد بود.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٨ آذر ١٣٩٦ - ١٢:٤٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج