اخبار > دستاوردهای چند نسل از نقاشان آبرنگ ایرانی در خيال


دستاوردهای چند نسل از نقاشان آبرنگ ایرانی در خيال

 

با گشایش نمایشگاه «آبرنگ نگاران ایران» در صبا، دریچه‌ای به دستاوردها، قابلیت‌ها و جایگاه حقیقی نقاشی آبرنگ ایران با مرور آثار چند نسل از نقاشان این عرصه گشوده شد.

 با گشایش نمایشگاه «آبرنگ نگاران ایران» در صبا، دریچه‌ای به دستاوردها، قابلیت‌ها و جایگاه حقیقی نقاشی آبرنگ ایران با مرور آثار چند نسل از نقاشان این عرصه گشوده شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی صبا وابسته به فرهنگستان هنر، این نمایشگاه که عصر روز جمعه 16 اسفند ماه در میان استقبال بی‌سابقه علاقه‌مندان و در حضور اساتید و پیش‌کسوتان هنری ایران در نگارخانه خیال این مجموعه گشایش یافت.

اين نمايشگاه برای نخستین بار، عرصه حضور و مشارکت شانزده چهره نام‌آور و پیش‌کسوت نقاشی آبرنگ ایران در کنار یکدیگر شده است. ایزدپناه، ذی نوری، وثوق احمدی، مظلومی پور، نیکو، نورمحمدزاده، آتشزاد، اصلانی، مقدسی، مدرسی، وثوق، آروین، تکلو، گلباز، یزدچی و سرانجام، سمندریان از صاحب نامان این عرصه با تشکیل گروه هنری «رنگاب» و با ارائه یکصد و هفتاد اثر در این نمایشگاه، جایگاه، کیفیت، توانمندی‌ها و هویت واقعی نقاشی آبرنگ معاصر ایران را در استمراری از چند نسل به نمایش گذاشته‌اند.

آثار این شانزده هنرمند تاثیرگذار بر جریان نقاشی آبرنگ ایران در چند دهه اخیر، شامل تکنیک‌ها و سبک‌های مختلف آبرنگ و در مضامین متنوع و گسترده‌ای از گل و طبیعت، طبیعت بی‌جان، پيكره‌‌های انسانی، معماری تا آثاری حاصل تلفیق نگاه مفهومی و انتزاعی است که به گفته خود این هنرمندان: نقاشي واقعی آبرنگ ایران را چهره‌نمایی می‌کند. بخش ویژه این نمایشگاه به بزرگداشت بیش از نیم قرن فعالیت مستمر استاد ایزدپناه به عنوان پیش‌کسوت‌ترین چهره نقاشی آبرنگ ایران اختصاص یافته است.

در مراسم گشایش این نمایشگاه در تالار ایران فرهنگستان هنر، که با اجرای برنامه‌های متنوعی از جمله سخنرانی استادان و پیش‌کسوتان هنری، اجرای موسیقی سنتی و... همراه بود، کتاب «شهر هشتم» در حضور همگان رونمایی شد. این کتاب مجموعه 350 اثر از بیش از 150 هنرمند را از هنرجویان تا هنرمندان مطرح و بنام در نقاشی آبرنگ کشورمان به نمایش می‌گذارد.

نمايشگاه آبرنگ نگاران ایران تا شانزدهم اسفند در نگارخانه خیال، ضیافتگاه تمامی علاقه‌مندان نقاشی آبرنگ ایران خواهد بود.

 براي دريافت اطلاعات بيشتر اينجـا كليك كنيد.

براي اطلاع از اخبار فرهنگستان هنر به كانال ما در تلگرام بپيونديد: https://telegram.me/artacademy

 

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٨ اسفند ١٣٩٥ - ١٤:١١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج