اخبار > چنارهاي تهران در ضيافت نقاشي صبا


چنارهاي تهران در ضيافت نقاشي صبا

 

نمایشگاه نقاشی «تهران چنار» در صبا، روایتی از چنارهای کهن و زندگی آفرین پایتخت را بر بوم و رنگ‌های «طیبه کازرونی» آغاز کرد.

نمایشگاه نقاشی «تهران چنار» در صبا، روایتی از چنارهای کهن و زندگی آفرین پایتخت را بر بوم و رنگ‌های «طیبه کازرونی» آغاز کرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، این نمایشگاه بخشی از پروژه بلندمدت «کازرونی» است که نگاهی نو به چنارهای کهنسال تهران می‌اندازد. چنارهايي كه به گفته هنرمند، همچون ریه‌های تنفسی شهر عمل می‌کنند ولي متأسفانه هر روز قطع مي‌شوند؛ چنارهايي كه در موج متراکم و دامن گستر آلودگی هوای تهران، وظیفه‌ای مقدس را ایفا می‌کنند. وی در این خصوص تاکید کرد: چنار در حال حاضر بزرگترین و در عین حال بی‌ادعاترین خدمتگذار این شهر است و باید بیشتر دیده شود.

وی هدف اصلی خود را از اجرای این پروژه در چند مرحله، توجه دادن همگان به ضرورت یک توجه جدی‌تر به این درخت هویت‌ساز و زیبایی‌بخش در شهر تهران عنوان کرد.

«طیبه کازرونی» تاکنون نمایشگاه‌های متعددی از آثار خود به صورت انفرادی و گروهی برگزار کرده است.

«تهران چنار» در نخستین رونمایی شامل 17 اثر با شيوه امپرسیون و به شکل ذهنی و حاصل ترکیب با تکنیک‌های جدید نقاشی است که عمدتا در قالب رنگ روغن و اکرولیک ارائه شده است.

این نمایشگاه که عصر سه‌شنبه، سوم اسفند، در نگارخانه استاد لرزاده صبا گشایش یافت تا یازدهم اسفند میزبان عموم علاقه‌مندان پیوند هنر و زیست بوم طبیعت خواهد بود.

 

براي اطلاع از اخبار فرهنگستان هنر به كانال ما در تلگرام بپيونديد: https://telegram.me/artacademy

 

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٧ اسفند ١٣٩٥ - ١١:٣٣ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج