اخبار > «آفریقا+من»؛ دریچه‌ای تازه از هنر ایران به رنگ‌های «قاره سیاه»


«آفریقا+من»؛ دریچه‌ای تازه از هنر ایران به رنگ‌های «قاره سیاه»

 

با گشایش نمایشگاه نقاشی «آفریقا+من» در صبا، روایتی تازه از پیوند هنر ایران و آفریقا با نگاهی نو به تماشا گذاشته شد.

 با گشایش نمایشگاه نقاشی «آفریقا+من» در صبا، روایتی تازه از پیوند هنر ایران و آفریقا با نگاهی نو به تماشا گذاشته شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، این نمایشگاه نقاشی گروهی، که عصر پنجشنبه پانزدهم بهمن در نگارخانه‌های لرزاده و استاد فرشچیان این مجموعه با حضور هنرمندان صاحب اثر و علاقه‌مندان گشایش یافت، شامل 42 اثر از لیلا راضی و ده هنرجوی این هنرمند است که نگاهی نو به فرهنگ، اقلیم، جامعه و رنگارنگی های زندگی "آفریقای سیاه" دارد.

سپیده سحر کاسه چی، عهدیه سادات نیاکان، سمیه شریف زاده، یاسمن نسیم فر، شیما الیاسی، هدیه هدایتی، سمیرا ارونی، مهرناز قادری، هانیه حاتمی و نازی حاتمی در این نمایشگاه، دریافت های متفاوت خود را از آفریقا در شیوه های متنوعی از رویکرد مدرن، آبستره و انتزاعی، و تلفیق سبک رئالیسم با تکنیک های کولاژ، ترکیب مواد و رنگ روغن به نمایش گذاشته اند.

به گفته لیلا راضی این گروه، مدت ها در خصوص آفریقا و ارائه ایده های خلاق و متفاوت از زندگی مردم در این گستره جغرافیایی- فرهنگی و تمدنی مطالعه و تبادل نظر داشته اند و اکنون حاصل این روند تحقیقی- مطالعاتی را در قالب یک پروژه نمایشگاهی به معرض دید عموم گذاشته اند. این هنرمند خبر از نمایشگاه های بعدی این گروه در تداوم همین مسیر در آینده نزدیک داده است تا آغازگر گشایش دریچه هایی تازه از هنر و هنرمندان ایران معاصر به فرهنگ ها، اقلیم ها و تمدن های دیگر، از منظری تازه باشیم.

«آفریقا+ من» تا بیستم بهمن در دو نگارخانه لرزاده و فرشچیان موسسه فرهنگی هنری صبا میزبان عموم علاقه‌مندان تماشای تجربه‌های نو در نقاشی نسل جوان ایرانی است.

 

براي دريافت اطلاعات بيشتر اينجـا كليك كنيد.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ١٨ بهمن ١٣٩٥ - ١٣:٢٧ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج