اخبار > كارگاه كاليگرافي اسماء ... در صبا برگزار شد


كارگاه كاليگرافي اسماء ... در صبا برگزار شد

 

صبا در استقبال از فرا رسيدن ماه مبارك رمضان،‌ ماه نيايش و نور و بهار قرآن،‌ كارگاه دو روزه «كاليگرافي اسماء ... و تكنيك هاي نوشتاري آن» را با حضور علاقه مندان برگزار كرد.

صبا در استقبال از فرا رسيدن ماه مبارك رمضان،‌ ماه نيايش و نور و بهار قرآن،‌ كارگاه دو روزه «كاليگرافي اسماء ... و تكنيك هاي نوشتاري آن» را با حضور علاقه مندان برگزار كرد.

اين كارگاه تخصصي هنري طي روزهاي دوشنبه و سه شنبه دهم و يازدهم خرداد از ساعت 15 تا 19 (روز اول در محوطه رواق هنر فرهنگستان و روز دوم در محوطه گالري خيال موسسه صبا) برگزار شد كه در آن مهدي حاجي محمدي هنرمند خوشنويس و صاحب سبك‌،‌ شيوه هاي تلفيقي و ابداعي و رويكردهاي خلاقه در تكنيك هاي نوشتاري و حروف نگاري را براي علاقه مندان و حاضران در حين كار آموزش و توضيح داد. در اين ورك شاپ علاوه بر تحرير اسامي متبركه الهي،‌ روش هاي كار با ابزارهاي مختلف و شيوه هاي متفاوت نوشتن و اجراي حروف با انواع تكنيك ها و قلم ها نيز به افراد حاضر ارائه شد. حاضران در اين كارگاه با ابزارهاي متنوعي همچون: انواع قلم(قلم ني، قلم مو، قلم فلزي)، انواع ما‍‍ژيك، انواع مركب و كاغذ و هر نوع وسيله اثر گذار و ابداعي ديگر، از نزديك كار كرده و روش استفاده از آنها را به صورت عملي فرا گرفتند.

آثار خلق و اجرا شده در طي دو روز برگزاري كارگاه با پايان يافتن آن در گالري خيال به معرض ديد همگان گذاشته شد تا هنرجويان به مقايسه تفاوت ها و تنوع هاي كار با ابزارها و تكنيك هاي مختلف در كاليگرافي بپردازند.

گفتني است پيش از اين نيز مهدي حاجي محمدي كارگاه كاليگرافي «رستاخيز قلم» را با محوريت عاشورا در آستانه اربعين حسيني در همين مجموعه برگزار كرده بود كه مورد استقبال علاقه مندان قرار گرفت.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ١٥ تير ١٣٩٥ - ١٥:٣٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج