اخبار > «معراج نقش» با راهی نو در خط نگاری كلام وحي در «صبا»


«معراج نقش» با راهی نو در خط نگاری كلام وحي در «صبا»

 

با گشايش نمايشگاه «قرآن نوشت» هاي «علي سلطانيه» در صبا،‌ برگهايي تازه از تلفيق خط و نقش در جلوه بخشي آيات كتاب وحي باز گشوده شد.

با گشايش نمايشگاه «قرآن نوشت» هاي «علي سلطانيه» در صبا،‌ برگهايي تازه از تلفيق خط و نقش در جلوه بخشي آيات كتاب وحي باز گشوده شد.
به گزارش روابط عمومي موسسه فرهنگي هنري صبا وابسته به فرهنگستان هنر جمهوري اسلامي ايران،‌ »معراج نقش» كه صبح روز سه شنبه در ساعت 10 صبح در نگارخانه استاد فرشچيان اين مجموعه گشايش يافت شامل 36 اثر از «علي سلطانيه» است كه در قالبي جديد و متفاوت و به شكل يك مجموعه از خط نگاري و خوشنويسي در تلفيق با هندسه نقوش و زوايا و تركيبات متنوع،‌ شيوه اي ديگر را در نگارش گوهرهاي كلام خداوند با نزديك شدن به معني و محتواي آيات به نمايش مي گذارد.
آثار ارائه شده عمدتاً از ويژگي هايي چون كتابت كامل يك سوره،‌ قرار دادن چندين سوره در يك سوره يا آيه كليدي تلاش در هر چه تصويري كردن و ماهيت بصيري مفاهيم و پيوند ميان صورت و محتوا از طريق تركيبات متنوع و استفاده از طرح در خط برخوردار بوده و حاصل تلاش هنرمند طي چهار سال در برقراري نسبتي زيبايي شناسانه ميان آيات قرآن و خوشنويسي و خوشنگاري و تلفيق خط و نقش و تركيب هندسي نقوش و ايجاد يك فرم خلاقه در تجلي بخشي به معاني آيات و سوره ها محسوب مي شود.
«سلطانيه» اين شيوه را به صورت خودآموخته و بدون هيچ آموزش و الگوي قبلي برگزيده و «معراج نقش» نخستين نمايشگاه آثار وي محسوب مي شود.
علاقه مندان جهت بازديد از اين نمايشگاه تا تاريخ10تیر مي توانند به نگارخانه فرشچيان موسسه صبا به نشاني خیابان ولی عصر- چهارراه طالقانی-به سمت سینما فلسطین- خ شهید برادران مظفر-روبروی درب خروجی سینما فلسطین- شماره 125
مراجعه نمايند.
ساعت بازديد: 10 صبح تا 18 (به جز جمعه و ایام تعطیل)
اخبار موسسه فرهنگي هنري صبا را در كانال تلگرام اين مجموعه دنبال كنيد.

https://telegram.me/Sabagalery

 

براي دريافت اطلاعات بيشتر اينجـــــــا كليك كنيد.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٦ تير ١٣٩٥ - ١٠:٣٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج