اخبار > دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر در مؤسسه صبا افتتاح شد


دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر در مؤسسه صبا افتتاح شد

 

دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر، در تمامی بخش‌ها، عصر امروز در مؤسسه فرهنگی‌هنری صبای فرهنگستان هنر گشایش یافت.

دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر، عصر امروز در مؤسسه فرهنگی‌هنری صبای فرهنگستان هنر گشایش یافت.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، آیین گشایش دوازدهمین جشنواره تجسمی فجر عصر امروز، 29 بهمن 1398، با بریدن روبان توسط رضا بانگیز برگزار شد. در این جشنواره، هادی مظفری، مدیرکل هنرهای تجسمی؛ ابراهیم حقیقی، دبیرکل جشنواره؛ برخی از مدیران فرهنگستان هنر و جمعی از هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی حضور داشتند.

امسال این جشنواره در حالی برگزار شد که تمامی 900 اثر تجسمی در بخش‌های نقاشی، گرافیک، عکس، مجسمه، سرامیک، ‏خوش‌نویسی، نگارگری، تصویرسازی، کارتون و کاریکاتور و هنر‌های جدید، در مؤسسه فرهنگی‌هنری صبا به نمایش گذاشته شد.

بخش‌های طوبای زرین، چارسوی هنر، چارخانه (ویژه شهرستان‌ها) و بخش پژوهش، مفاخر و ‏بزرگداشت‌ها، بخش‌های جشنواره تجسمی فجر هستند. در بخش طوبای زرین، ۴۴۸ اثر از ۳۳۸ ‏هنرمند به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. امسال برای نخستین بار آثار این بخش با نظر شرکت‏‌کنندگان در معرض فروش نیز گذاشته  شد. بخش چارسوی هنر به حضور گالری‌های ‏تهران و شهرستان و نمایش و فروش آثار هنرمندان این گالری‌ها اختصاص دارد. بخش ‏چارخانه نیز به بخش گفت‌وگوی هنر عکاسی استان‌ها اختصاص دارد. ‏

دوازدهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر از روز ۲۹ بهمن 1398 تا ۵ اسفند 1398، در فرهنگستان هنر، ‏مؤسسه صبا ‏میزبان علاقه‌مندان خواهد بود. 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨ - ١٧:٥١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج