اخبار > نخستین گردهمایی بزرگ هنرمندان دارای معلولیت در «صبا» شکل می‌گیرد


دبیر جشنواره همام:
نخستین گردهمایی بزرگ هنرمندان دارای معلولیت در «صبا» شکل می‌گیرد

 

نخستین جشنواره ملی هنری ویژه هنرمندان توان‌یاب از سراسر کشور «همام» در «صبا» برگزار می‌شود

نخستین جشنواره ملی هنری ویژه هنرمندان توان‌یاب از سراسر کشور «همام» در «صبا» برگزار می‌شود
به گزارش روابط‌عمومی مؤسسه فرهنگی هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، کریم پاشازاده دبیر جشنواره همام، از نمایش آثار هنرمندان دارای معلولیت 28 استان و 60 شهر کشورمان در جشنواره «همام» خبر داد.
او معرفی هنرمندان توان‌یاب از سراسر کشور، هم‌افزایی و مشارکت نهادها و انجمن‌های مرتبط، ایجاد زمینه رقابتی و شناسایی استعدادها، و قابلیت‌های هنری افراد دارای معلولیت را از اهداف اصلی این جشنواره عنوان کرد و یادآور شد: در این دوره بیش از هشتصد اثر از کل ایران داوری شد که 70درصد از شرکت‌کنندگان، زن هستند و آثار انتخاب‌شده کیفیت هنری بسیار بالایی دارند و به گفته دکتر حبیب صادقی، رئیس هیئت‌داوران این دوره، می‌توان این جشنواره را در کنار جشنواره‌های معتبر هنری قرار داد و آن را در سطحی بین‌المللی نیز در دوره‌های بعد برگزار کرد.
او با ذکر اینکه در جهان بیش از یک میلیارد نفر و در ایران بیش از 11درصد از مردم، افراد دارای انواع معلولیت‌ها هستند، خاطرنشان کرد: ما برای نمایش 160 تابلو، تمام تهران را بیش از یک ماه گشتیم و جز فضای مؤسسه صبا که آن هم آماده‌سازی شد، هیچ مکان مناسبی برای حضور و تردد عزیزان دارای معلولیت پیدا نکردیم و این متأسفانه حقیقتی تلخ است که تا امروز برایش در مدیریت کلان شهری چاره‌ای اندیشیده نشده است.
دبیر اولین جشنواره سراسری «همام» گفت: این جشنواره روز سه‌شنبه 28 آذر 1398، ساعت 17 در مؤسسه فرهنگی هنری صبا گشایش می‌یابد و تا 2 دی 1398، به کار خود ادامه خواهد داد. از ویژگی‌های این دوره از جشنواره می‌توان به برپایی کارگاه‌های آموزشی از دانشگاه‌های هنر در رشته‌های نقاشی و گرافیک و عکاسی در محل و مجاورت نمایشگاه (با حضور هنرمندان شرکت‌کننده در نمایشگاه و هنرمندان میهمان)؛ اجرا و نمایش گروه‌های موسیقی و تئاتر و نمایش توانمندی‌های آنان؛ دعوت از مسئولان فرهنگی‌هنری و هنرمندان شاخص و محبوب در حوزه‌های مختلف (از سینما تا موسیقی و هنرهای تجسمی)؛ و فروش آثار هنری که تمامی عواید حاصل از آن به هنرمندان اختصاص خواهد یافت، اشاره کرد.
جشنواره همام از 26 آذر 1398، در نگارخانه آیینه مؤسسه صبا برگزار می‌شود و این مجموعه میزبان بزرگ‌ترین حلقه مهر، مشارکت و همدلی هنرآفرینان توان‌یاب از تمامی نقاط ایران خواهد شد.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٨ - ١٤:٠٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج