اخبار > گردهمایی نقاشان استان البرز در «صبا»


گردهمایی نقاشان استان البرز در «صبا»

 

سعید نودهی، دبیر اجرایی «جشنواره نقاشان نوگرای البرز» و عضو انجمن هنرمندان نقاش این استان، از بزرگ‌ترین گردهمایی نقاشان البرز در «صبا» با مشارکت برجسته‌ترین چهره‌های پیش‌کسوت نقاشی معاصر در کنار هنرمندان جوان خبر داد.

سعید نودهی، دبیر اجرایی «جشنواره نقاشان نوگرای البرز» و عضو انجمن هنرمندان نقاش این استان، از بزرگ‌ترین گردهمایی نقاشان البرز در «صبا» با مشارکت برجسته‌ترین چهره‌های پیش‌کسوت نقاشی معاصر در کنار هنرمندان جوان خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی مؤسسه فرهنگی‌هنری صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، سعید نودهی با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: ما بزرگ‌ترین گردهمایی و مشارکت نقاشان استان البرز را در قالب جشنواره‌ای وسیع در پیش داریم که قرار است به دورنمایی روشن از تمام استعدادها و توانمندی‌های هنرمندان نقاش در این استان تبدیل شود.

او افزود: مهم‌ترین ویژگی این جشنواره هنری، بخش مدعوین است که با حضور هنرمندان صاحب‌نام و صاحب‌سبک در نقاشی معاصر ایران شکل گرفته و تراز کیفی این نمایشگاه را بسیار بالا برده است.

نودهی با اشاره به اینکه در این جشنواره حدود 250 اثر از 170 هنرمند به نمایشگاه راه یافته،‌ اظهار کرد: تعداد بیش از 350 هنرمند، تنها طی 10 روز پس از اعلام فراخوان، آثار خود را به دبیرخانه ارسال کردند که این میزان مشارکت و استقبال برای خود ما هم دور از انتظار بود و همین، انگیزه و همت ما را برای تداوم چنین حرکتی بیشتر می‌کند.

دبیر جشنواره نقاشان نوگرای البرز با ذکر اینکه نمایشگاه در دو بخش نقاشی ــ که عمده آثار ارائه‌شده را تشکیل می‌دهد ــ و طراحی برگزار می‌شود، تأکید کرد: در این مجموعه آثار، تکنیک‌های متنوعی چون رنگ روغن، اکرلیک، آب‌مرکّب، ترکیب مواد (میکس مدیا)، کولاژ در ابعاد بزرگ، حجم، و... به کار رفته و حضور انواع گرایش‌ها و جریان‌ها را از طبیعت‌گرا و فیگوراتیو تا آبستره، انتزاعی و مفهومی را در کنار هم شاهد خواهیم بود.

برپایی کارگاه تکنیک‌های آب‌مرکّب و قلم‌فلزی، از دیگر بخش‌های این جشنواره خواهد بود که به گفته دبیر اجرایی آن، روز پنج‌شنبه 11 مهر 1398 با همکاری مسعود کشمیری اجرا خواهد شد. شرکت‌کنندگان این کارگاه الزاماً هنرمندانی هستند که آثارشان به نمایشگاه راه یافته و عرضه شده است. به گفته سعید نودهی این کارگاه تا پنجاه هنرمند ظرفیت دارد.

صبا با جشنواره نقاشان نوگرای البرز، برنامه‌های فصل پاییز خود را شلوغ‌تر و پررونق‌تر از همیشه ادامه خواهد داد.

 

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٦ مهر ١٣٩٨ - ٠٧:٤٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج