اخبار > «شور عاشورایی» با نقاشی، عکس و نواهای آئینی به صبا می‏‌آید


«شور عاشورایی» با نقاشی، عکس و نواهای آئینی به صبا می‏‌آید

 

همزمان با اربعين حسيني، مجموعه‏ هنرهاي آييني شامل نمایشگاه عکس،كارگاه زنده نقاشی و اجرای سنج و دمام با موضوع عاشورا توسط نخبگان هنری شاهد و ایثارگر در موسسه فرهنگی هنری صبا ارائه می‏‌شود.

همزمان با اربعين حسيني، مجموعه‏ هنرهاي آييني شامل نمایشگاه عکس، كارگاه زنده نقاشی و اجرای سنج و دمام با موضوع عاشورا توسط نخبگان هنری شاهد و ایثارگر در موسسه فرهنگی هنری صبا ارائه می‌‏شود.
به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر به نقل از موسسه صبا، همزمان با ایام اربعین حسینی، سوگواره هنری «شور عاشورایی» با همکاری مرکز دانش‏پژوهان و تشکل‏های شاهد و ایثارگر (وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران) با مشارکت نخبگان هنری، شاهد و ایثارگر اجرا می‌‏شود.
اين مجموعه داراي بخش هاي هنري مختلفي است. در بخش عکس، 40 تابلو از عکس‏های منتخب عباس حاجی پور آرامی، داود عامری، حسین شیرزاد، مجید مرادی، بهزاد پروین قدس، مجید نظیفی آرانی، محمود رحیمی، پرویز فروغی، اکرم سادات سعیدی و مهدی محسنی از اعضای انجمن عکاسان شاهد و ایثارگر با موضوع آیین‏ها و جلوه‏‌های عاشورایی در نگارخانه خیال نو به نمایش درمي آيد..
در بخش نقاشی‌کارگاه تخصصی نقاشی‏‌های عاشورایی توسط یدالله ورزدار، اسماعیل حاجی و اردوان منظم از اعضای انجمن نقاشان شاهد و ایثارگر، در حضور مردم و در محوطه رواق هنر فرهنگستان هنر طی دو روز (دوشنبه 9 و سه شنبه 10 آذر ماه) برگزار مي‌شود.
در بخش نواهای آیینی نیز اجرای هنرمندان بوشهر همزمان با نمایشگاه و به وسيله‌ي سازهای محلی و قومی این منطقه از بخش‏های دیگر این سوگواره درهمراهي هنرمندان با اربعین است.
گفتنی است انجمنهای هنری شاهد و ایثارگر با محوریت مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثار گر و حضور نخبگان هنری و ادبی ساماندهی یافته و به ارائه قابلیت های هنری در حوزه ایثارگران می پردازد.
«شور عاشورایی» روز دوشنبه نهم اذرماه 94 ساعت 16 با حضور هنرمندان در مؤسسه فرهنگی و هنری صبا به نشاني خیابان ولیعصر، نرسیده به چهارراه طالقانی ، رواق هنر و نگارخانه خیال نو گشایش یافته و تا 17 آذر به کار خود ادامه مي‌دهد.

براي اطلاع از اخبار فرهنگستان هنر به كانال ما در تلگرام بپيونديد: https://telegram.me/artacademy

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٨ آذر ١٣٩٤ - ١٣:١٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج