اخبار > کارگاه تخصصی «کالیگرافی، ساختار و تکنیک حروف»


همزمان با ايام اربعين سالار شهيدان در موسسه صبا برگزار مي شود:
کارگاه تخصصی «کالیگرافی، ساختار و تکنیک حروف»

 

کارگاه تخصصی ساختار حروف و تکنیکهای نوشتاری "رستاخیز قلم" با حضور متقاضیان و علاقه مندان هنر خوشنویسی، گرافیک و نقاشی در صبا برگزار می‌شود.

کارگاه تخصصی ساختار حروف و تکنیکهای نوشتاری "رستاخیز قلم" با حضور متقاضیان و علاقه مندان هنر خوشنویسی ، گرافیک و نقاشی در صبا برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر به نقل از موسسه فرهنگي هنري صبا، همزمان با اربعین حسینی، كارگاه کالیگرافی"رستاخیز قلم" ، یکشنبه 8 آذرماه از ساعت 14 الی 18 توسط استاد «مهدی حاجی محمدی فریمانی» در موسسه فرهنگي هنري صبا برگزار می شود.

در این کارگاه هنرجویان و شرکت‌کنندگان با دو جنبه اصلی :یادگیری شیوه های مختلف استفاده از ابزار و کار با رنگ و فرم بدون محدودیت تکنیکی و به شکل کاملاً آزاد ، خلاقه و ابداعی آشنا می‌شوند. آثار خلق شده در این ورک شاپ عمدتاً با الهام از مضامین عاشورایی و با استفاده از روایات، اشعار و جملات مرتبط با این موضوع به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی بصورت ترکیبی از نوشته، فرم و رنگ و با هدف رشد توانمندیها و قابلیتهای هنری و خلاقیتهای فردی در تکنیکهای متنوع و با متریالها و ابزارهای مختلف از انگشت و دست تا انواع قلم موهای آبرنگ، بادبزنی، چینی، پارویی، انواع ماژیک، کاردک، مسواک، ورق های فلزی، قلم های فرانسوی و ... ارائه مي‌شود.

محوریت شکل گیری این کارگاه، حرکت خط از «خوانش به فرم» و انتزاع و ترکیب بندی و در امتداد گرایشهایی میان تصویرسازی و طراحی خواهد بود که هم مبتنی بر بیان مفهومی بوده و هم رهیافتی زیبایی شناسانه و معطوف به زیبایی بصری دارد که بر اساس خلاقیت فردی هنرمند شکل می گیرد.

«مهدی حاجی محمد فریمانی» مدرس با سابقه گرافیک و خوشنویسی و دارنده مدرک ممتاز از انجمن خوشنویسان مدريت اين كارگاه يك روزه را بد عهده دارد كه تا به حال ورک شاپ های متعدد کالیگرافی را در دانشگاه ها و مراکز هنری تهران و شهرهای مختلف برگزار کرده است.
علاقه‌مندان براي شرکت در این كارگاه، می توانند جهت ثبت نام با شماره 66487535 تماس گرفته و یا به نشانی خیابان ولیعصر، نرسیده به خیابان طالقانی، فرهنگستان هنر، طبقه پنجم واحد روابط عمومی مراجعه نمایند.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٤ آذر ١٣٩٤ - ١٣:٣٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج