اخبار > ايلنا - اجرای تئا‌تر دینی در ۱۶ شهر کشور از عاشورا تا اربعین حسینی


ايلنا - اجرای تئا‌تر دینی در ۱۶ شهر کشور از عاشورا تا اربعین حسینی

 

مهدی شفیعی از اجرای ۲۰ نمایش صحنه‌ای و خیابانی در ۱۶ شهر کشور در قالب ویژه برنامه «عاشورا تا اربعین حسینی» خبر داد.

مهدی شفیعی از اجرای ۲۰ نمایش صحنه‌ای و خیابانی در ۱۶ شهر کشور در قالب ویژه برنامه «عاشورا تا اربعین حسینی» خبر داد.

به گزارش ایلنا، مهدی شفیعی با تسلیت ایام سوگواری ماه محرم به تمامی جامعه هنری کشور در خصوص برنامه‌های نمایشی اداره کل هنرهای نمایشی گفت: متناسب با محتوای این ایام نمایش‌های دینی توسط گروه‌های تئاتر تولید شده است که انشاالله اجرای عمومی آن را در سراسر کشور شاهد خواهیم بود. در این برنامه هم اجرای صحنه‌ای و هم اجرای محیطی دیده شده است.

مدیرکل هنرهای نمایشی ادامه داد: از سوی دفتر تئا‌تر دینی اداره کل هنرهای نمایشی از ۲۵ محرم تا ۳۰ صفر، برنامه اجراهای صحنه‌ای و خیابانی ویژه ایام سوگواری اباعبدالله (ع)، برای اجرا در ۱۶ شهر کشور تدارک دیده شده است که با عنوان «عاشورا تا اربعین حسینی» برگزار خواهد شد. در این برنامه ۱۵ نمایش صحنه‌ای و ۵ نمایش خیابانی به اجرا درخواهند آمد.

شفیعی در معرفی شهرهای میزبان این برنامه گفت: به طور همزمان، اجرای نمایش‌های متناسب با این ایام دراستان‌های ایلام، تهران، گیلان، مازندران، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی، مرکزی، کرمانشاهان، اصفهان، و خوزستان آغاز خواهد شد. در استان تهران، ‌ شهرهای شهر ری و اسلامشهر علاوه بر سالن‌های خانه نمایش و تالار محراب شاهد اجرای نمایش‌های ویژه این ایام خواهند بود.

وی تأکید کرد که تمامی شهرهای استان مازندران و تمامی شهرهای استان مرکزی نیز در این برنامه قرار دارند.

شفیعی با ابراز خرسندی از اینکه خروجی جشنواره تئا‌تر رضوی آثار ارزشمند به لحاظ کیفی داشته گفت: خوشبختانه این روز‌ها در اصلیترین مجموعه‌های پایتخت و سایر شهرستان‌ها شاهد به صحنه رفتن این نمایش‌ها هستیم.

مدیر کل هنرهای نمایشی با اشاره به برپایی مجالس تعزیه سالار شهیدان از دهه دوم محرم در محوطه مجموعه تئا‌تر شهر درباره دیگر برنامه‌های این اداره کل گفت: انجمن هنرهای نمایشی استان‌های مختلف کشور نیز به مناسبت ماه محرم و صفر و ایام سوگواری امام حسین (ع)، ویژه برنامه‌های تعزیه‌خوانی، سوگواره، اجرای نمایش‌های خیابانی و صحنه‌ای، همایش تعزیه، و... را به اجرا در می‌آورند. استان‌های سمنان، ‌ فارس، کرمانشاه، همدان، اردبیل، اصفهان، بوشهر، سیستان و بلوچستان، قزوین، ‌ و کهگیلویه و بویراحمد را در این زمینه می‌توان نام برد.

وی در پایان گفت: امیدوارم با اجرای این آثار به بخشی از مطالباتی که از هنر تئا‌تر به لحاظ تاثیرگذاری معنوی وجود دارد نزدیک شویم و در ماه‌های محرم و صفر جامعه تئا‌تر هم بتوانند به همراه سایر اقشار جامعه حق مطلب را در سوگواری شهدای کربلا و سالار شهیدان (ع) ادا کنند. جا دارد از محمود فرهنگ و کانون تئا‌تر دینی برای انتخاب آثار و هماهنگی‌هایی که برای اجرای آن‌ها در سراسر کشور انجام می‌دهند تشکر کنم.

جدول اجرای نمایش‌های عاشورا تا اربعین حسینی به زودی منتشر خواهد شد.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ١٣ مهر ١٣٩٥ - ١٦:٢٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج