اخبار > مهر- نخستین حراج آثار خوشنویسی دو میلیارد و ششصد تومان فروخت


مهر- نخستین حراج آثار خوشنویسی دو میلیارد و ششصد تومان فروخت

 

نخستین حراج «ترانه باران» با فروش دو میلیارد و ششصد و نه میلیون تومان از آثار خوشنویسی و نقاشی‌خط برگزار شد.

نخستین حراج «ترانه باران» با فروش دو میلیارد و ششصد و نه میلیون تومان از آثار خوشنویسی و نقاشی‌خط برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، نخستین حراج آثار خوشنویسی با عنوان «حراج باران» که توسط گالری «ترانه باران» تدارک دیده شده بود شب گذشته ۹ مهرماه در یکی از هتل های تهران برپا و ۶۶ اثر ایرانی و سه اثر از کشورهای ترکیه و لبنان در این حراج ارائه شد. شهرام شکیبا که این حراج را چکش می زد قیمت آثار را از ده درصد پایین تر از قیمت کمینه تعیین شده آغاز می کرد تا در نهایت با رقم پیشنهادی خریداران به ثبت برسد.

در این حراج چهار اثر بالای ۱۰۰ میلیون تومان چکش خورد و برای این حراج اثری به خط میرعماد با قیمت ۶۰۰ میلیون تومان رکورددار شد. همچنین اثری از محمد حسین شیرازی به قیمت ۴۲۰ میلیون تومان، اثری از رضا رینه ای با قیمت ۱۴۰ میلیون تومان و اثری به خط نصرالله افجه ای به قیمت ۱۱۰ میلیون تومان رکوردداران بعدی این حراج بودند.

محبوبه کاظمی مدیر نگارخانه «ترانه باران» پیش از این در گفتگو با خبرنگار مهر درباره این حراج گفته بود: بیشتر تاکید ما در این حراج روی ارائه آثار کلاسیک است به گونه ای که ۲۵ درصد آثاری که ارائه می شود مربوط به قدمایی چون میرعماد و میرزا غلامرضا درویش است و از ۷۵ درصد آثار باقیمانده سهم عمده به خطوط کلاسیک اختصاص دارد و آثار نقاشی خط درصد کمی را شامل می شود. یکی از اصلی ترین اهداف ما ترغیب هنرمندان خوشنویسی به خلق آثار اصیل ایرانی و تغییر ذائقه مخاطبی است که این روزها به سمت آثار مدرن گرایش پیدا کرده است. هنرهای سنتی و کلاسیک ما دارای ارزش های والای ایرانی و اسلامی است و به خاطر محتوایی که دارد کارکرد فرهنگی والایی دارد. در حال حاضر مشاهده می کنیم که در سطح بین المللی از این آثار استقبال می شود و در حراجی های معتبر آثار خوشنویسی ما که با ارائه ای مدرن تر همراه است بسیار طرفدار دارد. ضمن اینکه ما با ارائه این آثار در سطح ملی و بین المللی می توانیم بر فرهنگ غنی خود تاکید کنیم و در شناساندن آن به جامعه جهانی موثر باشیم.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ١٠ مهر ١٣٩٥ - ١٥:٠٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج