اخبار > مهر - دوره آموزشی «هندسه نقوش گره‌چینی در هنرهای سنتی» برگزار می‌شود


مهر - دوره آموزشی «هندسه نقوش گره‌چینی در هنرهای سنتی» برگزار می‌شود

 

کتابخانه و موزه ملی ملک برای آشنایی دوستداران فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی با تکنیک‌ها و روش‌های سنتی، دوره آموزشی «هندسه نقوش گره‌چینی در هنرهای سنتی» را برگزار می‌کند.

کتابخانه و موزه ملی ملک برای آشنایی دوستداران فرهنگ و هنر ایرانی- اسلامی با تکنیک‌ها و روش‌های سنتی، دوره آموزشی «هندسه نقوش گره‌چینی در هنرهای سنتی» را برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از  روابط عمومی موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، موقوفه آستان قدس رضوی، دوره آموزشی «هندسه نقوش گره‌چینی در هنرهای سنتی»، یکی از مجموعه فعالیت‌های نخستین موزه وقفی- خصوصی ایران در پاییز ۱۳۹۵ خورشیدی به شمار می‌آید. سعید شکوری، پژوهشگر و هنرمند در حوزه هنرهای سنتی ایرانی- اسلامی، تدریس در این دوره تخصصی را برعهده دارد. دوره آموزشی «هندسه نقوش گره‌چینی در هنرهای سنتی» در روزهای یک‌شنبه، یک هفته در میان، از نیمه دوم مهر ۱۳۹۵ خورشیدی در ۵ جلسه برگزار خواهد شد.

گره‌چینی، یکی از شاخه‌های جذاب هنر معماری و کاشی‌کاری سنتی در ایران به شمار می‌آید. استادان این هنر از چیدن و گذاشتن ابزارها و واژگان گوناگون بر اساس طرح مورد نظر خود، با بهره‌گیری از کاشی، چوب، آجر و دیگر مواد، نقش‌های تزیینی هندسی پدید می‌آورند. شاه‌کارهای هنر گره‌چینی ایرانی را در بناهای بزرگ تاریخی و مذهبی کشور می‌توان به تماشا نشست.

دوره آموزشی «هندسه نقوش گره‌چینی در هنرهای سنتی»، در ساختمان کتابخانه و موزه ملی ملک در محوطه تاریخی باغ ملی تهران به نشانی «میدان امام خمینی، خیابان امام خمینی، سردر میدان مشق، خیابان ملل متحد» برگزار می‌شود. دوستداران و علاقه‌مندان حضور در این دوره آموزشی و نام‌نویسی، برای دریافت آگاهی‌های بیش‌تر می‌توانند با حوزه پژوهش و آموزش کتابخانه و موزه ملی ملک تماس بگیرند.

 

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٧ مهر ١٣٩٥ - ١٤:١٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج