اخبار > کارگاه «نظریه‌های زیبایی در زیبایی‌شناسی تجربی و علوم شناختی» در پژوهشکده هنر برگزار می‌شود


کارگاه «نظریه‌های زیبایی در زیبایی‌شناسی تجربی و علوم شناختی» در پژوهشکده هنر برگزار می‌شود

 

کارگاه «نظریه‌های زیبایی در زیبایی‌شناسی تجربی و علوم شناختی» با حضور دکتر صالح طباطبایی در پژوهشکده هنرِ فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشکده هنرِ فرهنگستان هنر، کارگاه پژوهشی «نظریه‌های زیبایی در زیبایی‌شناسی تجربی و علوم شناختی» را صالح طباطبایی در سه جلسه برگزار می‌کند.

زیبایی امری است که از دیرباز در پژوهش‌های نظری مورد توجه قرار گرفته است. در غرب پیشینه این نظریه‌ها به آثار فیلسوفان یونانی باز می‌گردد. فلوطین خاستگاه زیبایی را امری عینی (یا ابژکتیو) می‌داند و نوافلاطونیان نیز برای زیبایی «صورت مثالی» قائل شدند. اما در سده هجدهم در غرب، از دیدگاه دیوید هیوم و ایمانوئل کانت زیبایی امری درون‌خودی بود. روان‌شناسان تجربی و دانشمندان علوم‌شناختی چندی است که به سبب درهم‌تنیدگی نقش زیبایی با گزینش‌های فردی و تعاملات اجتماعی توجه ویژه‌ای به ادراک زیبایی و کشف مؤلفه‌های اصلی آن مبذول داشته‌اند. این اقبال موجب ایجاد شاخه جدیدی از روان‌شناختی تجربی با عنوان «زیبایی‌شناسی عصب‌شناختی» شده است.

کارگاه پژوهشی «نظریه‌های زیبایی در زیبایی‌شناسی تجربی و علوم شناختی» از ۸ آذرماه 1401 به مدت ۳ جلسه، روزهای سه‌شنبه، ساعت 15 تا 17 در پژوهشکده هنر به نشانی: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از خیابان امام خمینی. نبش کوچه شهید حسن سخنور. شماره ۲۹برگزار می‌شود.

 

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام فرایند ثبت‌نام در کارگاه به اینجا مراجعه نمایند.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٢٥ آبان ١٤٠١ - ١٤:٥٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج