اخبار > طرح فروش آثار تاریخی از دستور کار مجلس خارج شد


رشیدی‌کوچی، نماینده مرودشت:
طرح فروش آثار تاریخی از دستور کار مجلس خارج شد

 

نماینده مرودشت در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به طرح نمایندگان درباره فروش آثار تاریخی، گفت: این طرح فاقد پختگی لازم است و به‌جز نگرانی حاصلی نداشت که البته خوشبختانه از دستور کار مجلس خارج شد.

 

نماینده مرودشت در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به طرح نمایندگان درباره فروش آثار تاریخی، گفت: این طرح فاقد پختگی لازم است و به‌جز نگرانی حاصلی نداشت که البته خوشبختانه از دستور کار مجلس خارج شد.

جلال رشیدی‌کوچی، نماینده مرودشت، روز پنج‌شنبه، 29 اردیبهشت 1401، در گفت‌وگو با پایگاه خبری عصر ایران، با اشاره به طرح نمایندگان درباره فروش آثار تاریخی، گفت: این طرح غیرکارشناسی و نادرست است، کسانی که این طرح را امضا کردند شاید از محتوای طرح آگاه نبودند و یا شاید به این دلیل که یک ماده در آن طرح گنجانده شده است با آن موافقت کردند.

نماینده مرودشت در مجلس اظهار کرد: مطرح‌کردن چنین مسائلی در اوضاع امروز مملکت شایسته نیست. اینکه بگوییم هر کسی می‌تواند، با یک دوره آموزشی، بیل و کلنگ دستش بگیرد و با مجوز نسبت به پیداکردن آثار تاریخی و باستانی کشور اقدام کند کاری غیراصولی است و هیچ منطقی آن را نمی‌پذیرد.

او ادامه داد: آثار تاریخی ما گنج است ،اما گنجی است که باید به آیندگان برسد و نمی‌توان بر آنها قیمت گذاشت. ستون‌های تخت‌جمشید از لحاظ مادی گنج نیست، اما از لحاظ ارزش تاریخی و میراث ملی برای ما مهم و ارزشمند است و باید همه اقدامات لازم به‌منظور نگهداری آن انجام شود.

او تأکید کرد: این طرح فاقد پختگی لازم است و به‌جز نگرانی حاصلی نداشت که البته خوشبختانه از دستور کار مجلس خارج شد.

رشیدی گفت: آثار تاریخی نوامیس کشور ایران هستند، اگر کشور ایران را مادر حساب کنیم، اینها نوامیس ایران هستند. نگاه طراحان این طرح دو حالت دارد؛ یا اینکه نگاهشان دلسوزانه بوده است که البته نمی‌دانستند در جهت حفظ و نگهداری این آثار چگونه باید اقدام می‌کردند، و یا اینکه برخی واقعاً علاقه‌ای به حفظ و نگهداری آثار تاریخی و گذشته کشور ندارند که امیدواریم این نباشد؛ اما برخی از ماده‌های این طرح نگاه دوم را تقویت می‌کند.

 

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٣١ ارديبهشت ١٤٠١ - ١٣:٤١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج