اخبار > منتخب ده سال هنر ایران، در موسسه صبا به نمایش در می‌آید


منتخب ده سال هنر ایران، در موسسه صبا به نمایش در می‌آید

 

موسسه‌ فرهنگی هنری صبا در آخرین روزهای سال ۱۴۰۰، با نمایشگاه «۹۰ ۱۴۰۰» و با نمایش و فروش آثار برگزیده چهره های نام آور و نوآور هنر معاصر ایرانی، به قرن جدید سلام می کند.

موسسه‌ فرهنگی هنری صبا در آخرین روزهای سال ۱۴۰۰، با نمایشگاه «۹۰  ۱۴۰۰» و با نمایش و فروش آثار برگزیده چهره های نام آور و نوآور هنر معاصر ایرانی، به قرن جدید سلام می کند.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری و پژوهشی صبا وابسته به فرهنگستان هنر، این نمایشگاه که در قالب منتخب سالانه هنری صبا برگزیده‌های نقاشی و مجسمه‌سازی سه نسل از هنرمندان ایران در دهه ۹۰ به نمایش و فروش گذاشته خواهد شد، دورنمایی از خلاقیت‌ها، پویش‌ها، ایده‌ها و بیان‌های هنری نو در تنوعی از رویکردهای تجسمی و سبک‌ها و شیوه‌های مستقل و منحصر بفرد هنر معاصر کشورمان را پیش روی علاقمندان خواهد گذاشت.
بیش از ۵۰ اثر از ۳۸ هنرمند در «۹۰ ۱۴۰۰» عرضه می‌شود که در میان هنرمندان شرکت کننده، نامهایی چون: مهدی حسینی، ناصر اویسی، احمد وکیلی، بهزاد شیشه گران، بهروز دارش، رضا بانگیز، مصطفی دشتی، فرشته یمینی شریف، مرحوم نیما پتگر، فرشید ملکی، داریوش حسینی، علی ندایی، محمدعلی بنی‌اسدی، قدرت‌الله عاقلی، جمشید حقیقتشناس، مهناز پسیخانی، تارا بهبهانی، مهسا عرب زاده، مهتا معینی و... در این همایش هنری حضور دارند.
بسیاری از آثار این مجموعه برای نخستین بار توسط هنرمندان در معرض نمایش گذاشته شده است.

«۹۰ ۱۴۰۰ » با گشودن چشم‌اندازی به هنر تجسمی ده ساله ایران به روایت هنرمندانی از پیشکسوتان و ناموران تا نسل جوان و جستجوگر، ساعت ۱۶ عصر جمعه ۱۳ اسفند در نگارخانه خیال مجموعه صبا گشایش یافته و تا پنجشنبه ۲۶ اسفند همه روزه از ۱۰ تا ۲۰ میزبان علاقمندان و بازدیدکنندگان خواهد بود.

 

 
 
 

زمان انتشار: پنج شنبه ١٢ اسفند ١٤٠٠ - ١٠:٠٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج