اخبار > ايسنا:يك ايراني برگزيده دوسالانه هنر آسیایی شد


ايسنا:يك ايراني برگزيده دوسالانه هنر آسیایی شد

 

اثر صادق تیر افکن هنرمند ایرانی با عنوان «نقوش انسانی» که با تکنیک میکس مدیا در پانزدهمین دو سالانه بین المللی آسیایی 2012 بنگلادش شرکت کرده بود، تندیس دوسالانه، مدال طلا، دیپلم افتخار و جایزه نقدی این دوسالانه را از آن خود کرد.

 

پانزدهمین دوسالانه بین المللی هنر آسیایی 2012 از روز یازدهم آذرماه با 11 اثر تجسمی از 3 هنرمند ایرانی و هنرمندانی از کشورهای آسیایی در آکادمی شیلپا کالا شهرداکا بنگلادش افتتاح و تا یک ماه ادامه دارد.

در پانزدهمین دوسالانه بین المللی هنر آسیایی 2012 بنگلادش، 218 هنرمند با 475 اثر از 35 کشور شرکت کردند که جایزه هنری این دوسالانه بدون ترتیب به پنج هنرمند شرکت کننده، صادق تیرافکن از ایران و هنرمندانی از استرالیا، نپال و دو هنرمند از بنگلادش و جایزه بزرگ این دوسالانه به هنرمندانی از فلسطین، ژاپن و بنگلادش تعلق گرفت. که در مراسم اهدای جوایز، کامبیز صبری از ایران جایزه صادق تیر افکن را به نمایندگی از طرف ایشان تحویل گرفت.

در این دو سالانه 5 تابلو نقاشی از مرتضی اسدی ، 4 اثر مجسمه از کامبیز صبری و اثر نقوش انسانی با تکنیک میکس مدیا از صادق تیرافکن با حمایت موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در آمد و کامبیز صبری به عنوان نماینده هنرمندان شرکت کننده در مراسم اهدای جوایز دوسالانه حضور داشت.

آثار پانزدهمین دوسالانه بین المللی هنر آسیایی 2012 بنگلادش با حضور 3 داور خارجی و دو داور بنگلادشی، داوری شدند و صادق تیرافکن از ایران مدال طلا، تندیس دوسالانه ، دیپلم افتخار و جایزه نقدی این دوسالانه را از آن خود کرد و برندگان دیگر کشورها بدون ترتیب؛ استرالیا ، نپال و دو هنرمند از بنگلادش هستند.

صادق تیرافکن متولد 1344، عکاس و دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه تهران است. او در نمایشگاه‌های انفرادی در تهران، کانادا، نیویورک و در نمایشگاه‌های گروهی در دبی، اسپانیا ، مسکو، زاگرب، موزه هنرهای معاصر تهران و... به نمایش درآمده است.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ١٢ آذر ١٣٩١ - ١٢:٣٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج