اخبار > آثار سه هنرمند ایرانی در دوسالانه هنر آسیایی


آثار سه هنرمند ایرانی در دوسالانه هنر آسیایی

 

پانزدهمین دوسالانه بین‌المللی هنر آسیایی 2012 با آثاری از سه هنرمند ایرانی و یک داور ایرانی در آکادمی شیلپاکالا بنگلادش افتتاح می‌شود.

 

پانزدهمین دوسالانه بین‌المللی هنر آسیایی 2012 از روز یازدهم آذرماه با 11 اثر تجسمی از هنرمندان ایرانی و آثاری از دیگر هنرمندان کشورهای مختلف جهان و با حضور نمایندگانی از کشورهای اروپایی و آفریقایی به عنوان ناظر در آکادمی شیلپا کالا شهر داکا در بنگلادش افتتاح می‌شود.

در این دوسالانه که به مدت 30 روز ادامه دارد؛ 5 تابلو نقاشی از مرتضی اسدی، 4 اثر مجسمه از کامبیز صبری و 4 اثر میکس مدیا از صادق تیرافکن با حمایت موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش در می‌آید. همچنین کامبیزصبری به عنوان نماینده هنرمندان شرکت کننده در این دوسالانه حضور خواهد داشت.

آثار پانزدهین دوسالانه بین‌المللی هنرآسیایی 2012 بنگلادش با حضور سه داور خارجی و دو داور بنگلادشی داوری خواهد شد. طی درخواست مدیر این دوسالانه مبنی بر حضور یک داور ایرانی، عبدالمجید حسینی‌راد به عنوان یکی از داوران خارجی این دوسالانه از سوی موزه هنرهای معاصر تهران معرفی شده و حضور دارد.

مرتضی اسدی متولد 1336 دانشجوی دکترای پژوهش هنر دانشگاه شاهد، فوق لیسانس تصویرسازی دانشگاه تهران، عضو هیئت علمی دانشکده هنر و مدرس دانشکده‌های هنری است. مرتضی اسدی در نمایشگاه های داخلی و خارجی مختلف و بیش از صد نمایشگاه جمعی شرکت داشته است.

کامبیز صبری متولد 1346 دارای لیسانس مجسمه‌سازی، فوق لیسانس طراحی گرافیک و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران است.

وی در نمایشگاه‌های بسیاری در داخل و خارج از ایران شرکت کرده و جوایز بسیاری را از جمله دوسالانه مجسمه سازی تویامورا (ژاپن) ، جشنواره هنری بصری ( موزه هنرهای معاصر تهران) ، مسابقه خرمشهر ( طراحی مجسمه) و طراحی اسلحه از انجمن مجسمه‌سازان ایرانی را از آن خود کرده است.

صادق تیرافکن متولد 1344، عکاس و دارای مدرک کارشناسی عکاسی از دانشگاه تهران است. او در نمایشگاه‌های گروهی و انفرادی بسیاری در داخل و خارج از کشور شرکت داشته و در تهران، تورنتو کانادا، نیویورک به صورت انفرادی و همچنین در نمایشگاه گروهی در دبی ، اسپانیا ، مسکو ، موزه زاگرب، موزه هنرهای معاصر تهران و... آثار خود را به نمایش گذاشته است.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٦ آذر ١٣٩١ - ١٣:٠٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج