اخبار > آغاز به کار اولین تشکیلات مرکزی در حوزه سینما و رسانه های دیداری


آغاز به کار اولین تشکیلات مرکزی در حوزه سینما و رسانه های دیداری

 

اتحادیه تولیدکنندگان فیلم و برنامه های تصویری ایران به منظور حفظ حقوق و دفاع از منافع مشروع و قانونی تولیدکنندگان فعال در حوزه تولید فیلم و سریال راه اندازی شد.

اتحادیه تولیدکنندگان فیلم و برنامه های تصویری ایران به منظور حفظ حقوق و دفاع از منافع مشروع و قانونی تولیدکنندگان فعال در حوزه تولید فیلم و سریال راه اندازی شد.

به گزارش ایسنا، این اتحادیه، اولین تشکیلات مرکزی موضوع مصوبه ۵۲۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی در حوزه سینما و رسانه‌های دیداری" متشکل از کلیه مراکز فیلمسازی دارای مجوز رسمی فعالیت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که به تازگی اعلام موجودیت کرده است.

در مقدمه اساسنامه این اتحادیه، هماهنگ ساختن تلاش‌ها و فعالیت های مرتبط با این هنر و ایجاد انگیزه در جهت سرمایه گذاری، تولید، صادرات و ایجاد زمینه های مطلوب برای همکاری ملی در تبادل نظر و تجربیات به منظور دست یابی به توسعه پایدار تولید فیلم و سریال، از جمله اهداف تأسیس آن ذکر شده است.

از جمله مهمترین حقوق و وظایف اتحادیه بدین شرح عنوان شده است: تعیین و اعزام نمایندگان قانونی اتحادیه به شوراها، مراجع و مجامع قانونی، ایجاد بانک اطلاعاتی برای تمرکز اطلاعات مربوط به رسانه های دیداری کشور در زمینه اشتغال، سرمایه گذاری و توسعه بازارهای فرهنگی و هنری و همچنین اطلاعات مربوط به برگزاری جشنواره ها و سمینارها و غیره، مشارکت در تنظیم سیاست ها و استراتژی های تولید، توزیع و انتشار آثار در رسانه های دیداری کشور با وزارتخانه ها و سازمان های دولتی، عمومی و خصوصی و ...

منتخبین هیات موسس اتحادیه تولیدکنندگان فیلم و برنامه های تصویری ایران در اولین مجمع عمومی تشکیل شده در روز پنجشنبه، ۲۴ تیرماه با رای اعتماد ۱۰۰ درصدی اعضا به کار خود ادامه خواهند داد.

محمدرضا تخت‌کشیان به نمایندگی از موسسه آفتاب‌نگاران (رئیس هیئت مدیره) ، بهروز مفید به نمایندگی از موسسه آوا نمای شرق(نایب رئیس هیئت مدیره) ، سیدامیر پروین‌حسینی به نمایندگی از موسسه مارلیک تصویر (مدیرعامل) ، اکبر تحویلیان به نمایندگی از موسسه هفت‌خیزران‌هنر، فرشته طائرپور به نمایندگی از موسسه خانه ادبیات و هنر کودکان، معصومه فردشاهین به نمایندگی از موسسه رسانه فکر فردا (خزانه‌دار) و مهدی کوهیان به نمایندگی از موسسه مستند موج‌نو اعضای اصلی و علی‌البدل هیئت مدیره اتحادیه تولیدکنندگان فیلم و برنامه های تصویری ایران هستند. همچنین علی‌رضا حسینی به نمایندگی از موسسه کارمانیا فیلم پارسه بازرس اصلی و نادر رضایی بازرس علی‌البدل اتحادیه هستند.

 

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٢٦ تير ١٤٠٠ - ١٤:٢٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج