اخبار > نگاه حرفه‌‎ای مهم‎‌ترین بخش ساختار آموزشی هنر است


ایرج نعیمایی:
نگاه حرفه‌‎ای مهم‎‌ترین بخش ساختار آموزشی هنر است

 

اگر نظام آموزشی هدفمند و تعریف‌نشده باشد، هر نوع آموزش غیر علمی و غیر حرفه‌ای باعث آشفتگی هنری و فرهنگی و سبب‌ساز آسیب‌های اجتماعی خواهد شد.


ايلنا: اگر نظام آموزشی هدفمند و تعریف‌نشده باشد، هر نوع آموزش غیر علمی و غیر حرفه‌ای باعث آشفتگی هنری و فرهنگی و سبب‌ساز آسیب‌های اجتماعی خواهد شد.

عضو فرهنگستان هنر ایران با استقبال و حمایت از ساماندهی نظام آموزش موسیقی در فرهنگسرا‌ها گفت: اصلاح ساختار آموزش و قانونمند شدن آن بر مبنای شرح درس دقیق و نگاه حرفه‎ای به عرصه هنر به ویژه موسیقی مهم‎‌ترین بخش ساختار آموزشی هنر است.

ایرج نعیمایی(استاد و پژوهشگر هنر) در حوزه هنرهای سنتی و موسیقی در دیدار با امیر عبدالحسینی معاون هنری و بابک ربوخه مدیر امور موسیقی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به بحث و گفت‎وگو درباره بایسته‌های آموزش هنر و طرح بازنگری و ساماندهی نظام آموزش موسیقی در فرهنگسراهای پایتخت پرداخت.

نعیمایی با استقبال و حمایت از ساماندهی نظام آموزش موسیقی در فرهنگسرا‌ها، رعایت ادب و اخلاق اسلامی را بخشی مهم از فرهنگ آموزش هنر دانست و افزود: هنرجویان بیش از هر چیز از استاد و معلم اخلاق و انسانیت و معرفت می‌آموزند و این نکته بسیار مهمی است که باید سازمان فرهنگی هنری در طرح بازنگری و ساماندهی نظام آموزش موسیقی در فرهنگسرا‌ها در نظر بگیرد.

وی با اشاره به استقبال مردم از آموزش صحیح افزود: اگر نظام آموزشی هدفمند و تعریف‌نشده باشد، هر نوع آموزش غیر علمی و غیر حرفه‌ای باعث آشفتگی هنری و فرهنگی و سبب‌ساز آسیب‌های اجتماعی خواهد شد.

در این نشست عبدالحسینی با تشریح برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری در زمینه آموزش و تولید آثار موسیقایی، بر رویکرد حرفه‌ای سازمان در آموزش موسیقی تاکید کرد.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ١٧ تير ١٣٩٣ - ١٠:٤٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج