اخبار > ايسنا:موزه متروپوليتن تابلوي نقاش ايراني را خريد


ايسنا:موزه متروپوليتن تابلوي نقاش ايراني را خريد

 

اثري از «فرح اصولي» - نقاش معاصر ايراني - توسط موزه متروپوليتن نيويورك خريداري شد.

اثري از «فرح اصولي» - نقاش معاصر ايراني - توسط موزه متروپوليتن نيويورك خريداري شد.
اين هنرمند نقاش گفت: چندي پيش موزه متروپوليتن پيشنهاد خريد يكي از كارهايم را مطرح كرد، اما متاسفانه به دليل عواقب ناشي از تحريم اين امكان براي خريد كارهايم در ايران وجود نداشت.

او اضافه كرد: يكي از مجموعه‌داران آمريكايي به نام «تيمور گراهانه» كه پيش از اين يكي از تابلوهايم از مجموعه «بال‌هاي سوزان»‌ را خريداري كرده بود، با شنيدن پيشنهاد اين موزه تصميم گرفت تا اين تابلو را براي خريد به متروپوليتن ارائه دهد، زيرا معتقد بود گرفتن اين فرصت، ظلمي به يك هنرمند است و با وجود آنكه علاقه زيادي به اين اثر داشت اما آن را به موزه واگذار كرد و بعد از آن يكي ديگر از تابلوهايم را به اين اثر اضافه كرد.

اين هنرمند نقاش با قدرداني از حركت اين مجموعه‌دار عنوان كرد: متروپوليتن نيويورك يكي از مهم‌ترين موزه‌هاي دنيا محسوب مي‌شود كه تاكنون تنها آثار شش هنرمند ايراني همچون پرويز تناولي، منير فرمان فرمانيان و ... را خريداري كرده است و قطعا چنين اتفاقي براي هر هنرمند يك فرصت بزرگ محسوب مي‌شود كه در صورت حمايت اين مجموعه‌دار شايد هيچ وقت در اختيار من قرار نمي‌گرفت.

به گفته اصولي، اين تابلوي دو لته‌اي در اندازه 76×150 با تكنيك گواش روي مقواي ضخيم دو سال پيش كار شده و تاكنون نمايش عمومي نداشته است.

به گزارش ايسنا، موزه متروپولیتن نیویورک از بزرگترین و مشهورترین موزه‌های جهان است كه در وسط شهر نیویورک و در مجاورت ضلع شرقی سنترال پارک قرار دارد. این موزه در ۱۸۷۲ میلادی افتتاح شد و حاوی مجموعه بزرگ و نادری از تاریخ اسلام و ایران باستان است.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ١٩ مهر ١٣٩١ - ١٠:٠٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج