اخبار > کوشش زنان برای حفظ خانواده در آثار هنری شان نمود یافته است


انسیه خزعلی:
کوشش زنان برای حفظ خانواده در آثار هنری شان نمود یافته است

 

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور در بازدید از نمایشگاه شانزدهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر گفت: کوشش زنان در مسیر رشد و حفظ خانواده به شکلی تاثیرگذار در آثار هنرمندان حاضر در نمایشگاه نمود یافته است.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، انسیه خزعلی معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور که شامگاه گذشته برای بازدید از نمایشگاه شانزدهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر در مجموعه فرهنگی هنری صبا (فرهنگستان هنر) حضور یافته بود، پس از اتمام بازدید خود درباره میزان نزدیکی آثار مرتبط با زنان و خانواده به بطن جامعه و زندگی روزمره عنوان کرد: به‌نظرم بسیاری از آثار نمایش‌یافته می‌توانند زندگی مردم را تصویر کنند. تلاش زنان به‌رغم تمام سختی‌هایی که در مسیر رشد پشت سر می‌گذارند، همراه با کوششی که برای حفظ خانواده دارند، در این آثار به تصویر کشیده شده که بسیار تاثیرگذار بود.

او افزود: بخش دیگری از آثار، روایتی از درد و رنج زنان و مقاومت آنها به هنگام از دست دادن عزیزان‌شان را تصویر کرده بود؛ در مجموع به نظر می‌رسد که آثار حاضر در این نمایشگاه تا حد زیادی به بطن جامعه نزدیک است. البته همچنان این ظرفیت وجود دارد تا بخش‌های بیشتری با نگاه به زنان و خانواده در جشنواره شکل بگیرد و بر توانمندسازی و پیشرفت زنان، تمرکز بیشتری معطوف شود.

خزعلی در پاسخ به پرسش دیگری درباره اهدای جایزه از سوی این معاونت به آثار برگزیده شانزدهمین جشنواره هنر‌های تجسمی فجر گفت: قرارمان بر این است که جوایزی را برای جشنواره هنر‌های تجسمی و فیلم فجر داشته باشیم. در ارتباط با آثار منتخب‌مان در جشنواره هنر‌های تجسمی فجر، هنوز جمع‌بندی نهایی صورت نگرفته، اما آثاری را کاندیدا کرده‌ایم تا به آنها جوایزی را اهدا کنیم.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور درخصوص شاخص‌های انتخاب آثار برگزیده از سوی این معاونت گفت: مسئله اعتلای زنان و اندیشه والا و کلان‌نگری که از مسائل جزئی فراتر رفته، در کنار خانواده‌محوری در زمره مولفه‌هایی است که به اعتلای فرهنگ و احیای جامعه کمک می‌کند و مدنظر ما قرار دارد. اگر هنرمندی بتواند این مولفه‌ها را به تصویر بکشد، کار بزرگی را انجام داده است.

در این بازدید، سید مجید امامی دبیر شورای فرهنگ عمومی، محمد خراسانی‌زاده مدیرکل هنر‌های تجسمی وزارت فرهنگ، حجت‌الاسلام محمد برمایی دبیر رویداد ملی خانواده، امیر عبدالحسینی دبیرکل، مسعود زنده‌روح کرمانی دبیر هنری و جعفر واحدی دبیر اجرایی فجر شانزدهم، خزعلی را همراهی کردند.

انتهای پیام/

 

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٣٠ بهمن ١٤٠٢ - ١٣:٤٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج