اخبار > ضرورت وجود پیوست فرهنگی در طرح‌های بزرگ اقتصادی عمرانی/ خلا نهاد تنظیم‌گری در بخش معماری مشهود است


دکتر اسماعیلی در جلسه شورای هنر تاکید کرد:
ضرورت وجود پیوست فرهنگی در طرح‌های بزرگ اقتصادی عمرانی/ خلا نهاد تنظیم‌گری در بخش معماری مشهود است

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر ضرورت وجود پیوست فرهنگی در طرح‌های اقتصادی و عمرانی گفت: طرح‌های بزرگ اقتصادی عمرانی پیوست فرهنگی ندارد و وجود این پیوست ضروری است.

نود و هفتمین جلسه شورای هنر  با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس شورای هنر امروز دوشنبه (۲۵ دی) برگزار شد.

رئیس شورای هنر در این جلسه ضمن تسلیت شهادت امام هادی (ع) افزود: در شورای هنر فرصتی مهیاست  که با اندیشمندان گفت‌وگو کنیم. بنای ما این است که شورای هنر به همه ماموریت‌های خود ورود کند و در آنها به موفقیت برسد. البته باید در نظر داشت که هم‌افزایی‌ میان دست اندرکاران در دوره اخیر موجب شده تا کارهای مهمی صورت گیرد.

وی درباره میزان کارایی اسناد تهیه شده در این حوزه تاکید کرد: باید وضعیت آینده معماری و مسکن مثل ساخت شهرهای جدید را در نظر داشته باشیم، حداقل کارایی این سند اصلاح رویه آینده است.

رئیس شورای هنر در ادامه با اشاره به وضعیت شهرسازی در کشور با بیان اینکه خلا نهاد تنظیم‌گری در بخش معماری مشهود است گفت: یکی از مشکلات ما این است که طرح‌های بزرگ اقتصادی_عمرانی، پیوست فرهنگی ندارند که باید برای حل این مسأله تدبیر کرد.

در ادامه، اعضای شورای هنر به تبادل نظر درباره برخی از بندهای سند معماری پرداختند.

هم‌چنین در این جلسه کلیات طرح بنیاد «بین المللی فرهنگی و هنر یاسین» به منظور نشر علوم و معارف اهل بیت و طهارت علیهم السلام در قالب‌های متنوع هنر و رسانه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

منبع:مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

 

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٢٦ دی ١٤٠٢ - ١٢:٢٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج