اخبار > بازدید سردار سید مجتبی ابطحی و سردار محسن کاظمی از نمایشگاه «رسم مقاومت»


بازدید سردار سید مجتبی ابطحی و سردار محسن کاظمی از نمایشگاه «رسم مقاومت»

 

سردار سید مجتبی ابطحی دبیرکل کنفرانس حمایت از انتفاضه مردم فلسطین مجلس شورای اسلامی‌ به همراه اعضای این دبیرخانه و سردار «محسن کاظمی»، معاون بین‌الملل سازمان بسیج مسضعفین، از نمایشگاه رسم مقاومت در موزه هنرهای معاصر فلسطین بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری قدس (قدسنا) ابطحی در حاشیه بازدید از نمایشگاه در مصاحبه با خبرنگار قدسنا از برگزارکنندگان این نمایشگاه قدردانی کرد و گفت: در هرکار والایی، ثبت حقیقت و واقعیت آن کار، مهم است که یکی از ابزار های آن استخدام و به کارگیری زبان هنر است.

وی با بیان اینکه هر حماسه و صحنه افتخار را اگر نتوان با شعر و سایر جلوه های هنر ثبت کرد، حتما دچار تهدید یا فراموشی خواهد شد. گفت: یکی از دلایلی که آرمان فلسطین تاکنون زنده مانده، همین است که هنرمندان متعهد به آرمان فلسطین از کاریکاتور و فیلم و موسیقی و.... آمدند آن را ثبت کردند.

ابطحی افزود: فلسطین آرمان اصلی همه عدالت خواهان است و امروز هم به نقطه حساس تاریخی خود رسیده و از دوران مظلومیت وارد مرحله تحمیل اراده خود به دشمن شده و امروز همه جهان امید به پیروزی مردم فلسطین دارند.

دبیرکل کنفرانس حمایت از انتفاضه مردم فلسطین خاطرنشان کرد: جای جای مقاومت را باید با هنر به تصویر کشید و آن را ثبت کرد که بخشی از آن را در این نمایشگاه می بینیم.

وی افزود: آثار این نمایشگاه به سال های مبارزه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی می پردازد و تأثیر انقلاب اسلامی ایران در مقاومت مردم فلسطین که بعد از سال 80 میلادی قوت گرفت، مشهود و ملموس است.

ابطحی افزود: قبل از انقلاب اسلامی ایران، مفهوم آثار هنری فلسطین درباره دفاع از مظلوم با ایدئولوژی های اغلب مارکسیستی که غیر دینی است، همراه بود اما بعد از پیروزی انقلاب و تشکیل گروه های مقاومت اسلامی شاهد هستیم که هم مفاهیم آثار هنری تغییر کرده و هم نگاه به اهداف و آرمان ها رنگ دینی و الهی به خود گرفته و نسبت به قبل رشد داشته است و نگاه نهایی نیز آزادی قدس و پیروزی فلسطین است.

وی در پایان گفت: این نمایشگاه باید توسعه یابد و به طور مداوم با آثاری که در جهان اسلام است، بین موزه ها و نمایشگاه های فرهنگی مرتبط با موضوع فلسطین تبادلات فرهنگی صورت گیرد و همچنین کارگاه ها و نشست های تخصصی به صورت برخط با موضوع مقاومت مردم فلسطین بین این کشورها برگزار شود.

 

بنابر همین گزارش، سردار «محسن کاظمی» معاون بین‌الملل سازمان بسیج مستضعفین نیز یکشنبه 29 مرداد 1402 در بازدید از نمایشگاه "رسم مقاومت" که در "موزه هنرهای معاصر فلسطین" در تهران در حال برگزاری است، در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار قدسنا در مورد این نمایشگاه گفت: نمایشگاه "رسم مقاومت" جلوه‌ای از مقاومت ملت فلسطین است که گوشه‌ای از رنج‌ها و پیروزی‌هایی را که مردم فلسطین در این مسیر تحمل کردند، در قالب آثار هنری نشان می دهد.


وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) اسرائیل را یک غده سرطانی دانستند و گفتند این غده باید از بین برود و رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند فلسطین مسئله اول جهان اسلام است، گفت: ملت مظلوم فلسطین 75 سال در حال مبارزه مقدس است، ملت فلسطین این مسئله را از اول قیام شان درک کرد و ما شاهد هستیم که مبارزه با فریاد و مشت و سنگ شروع شد و امروز این مبارزه مقدس برای رهایی قبله اول مسلمین به مبارزه موشک و سلاح های پیشرفته تبدیل شده است.

معاون بین الملل سازمان بسیج مستضعفین همچنین خاطرنشان کرد: دنیای استکبار غرب و اروپا در حمایت از این رژیم جعلی همه دستاورد های نظامی صنعتی و کشاورزی خود را به نام اسرائیل معرفی کردند تا بتوانند این رژیم را در سراسر دنیا به عنوان یک رژیم قدرتمند معرفی کنند.

 

وی افزود: اینکه می بینیم در جنگ 6 روزه، اسرائیل همه کشورهای عربی را شکست داد، قدرت، قدرت اسرائیل نبود، بلکه آمریکا و ابرقدرت ها پشت سر این رژیم بودند اما امروز این سردرگمی که مسئولان بی کفایت صهیونیستی در سرزمین های اشغالی دچار شده اند، به واسطه مقاومت مردم فلسطن و استقامت و ایمان و پایداری آنهاست و در آینده قطعا می بینیم که این رژیم منحوس و جعلی از بین خواهد رفت و انشالله همه مسلمانان در قدس شریف نماز می خوانند و این سرزمین آزاد خواهد شد.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٣٠ مرداد ١٤٠٢ - ٠٨:٤٩ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج