اخبار > جایزه غدیر به عبدالحمید قدیریان، عضو پیوسته فرهنگستان هنر، اهدا شد


جایزه غدیر به عبدالحمید قدیریان، عضو پیوسته فرهنگستان هنر، اهدا شد

 

هشتمین دوره جایزه هنری «غدیر»، یکشنبه 18 تیرماه، در پردیس تئاتر تهران برگزار شد و جوایز این دوره به چهار هنرمند شناخته شده اهدا شد که عبدالحمید قدیریان، عضو پیوسته جدید فرهنگستان هنر، از جمله این چهار هنرمند بود.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، به نقل از ایسنا، در آیین هشتمین جایزه غدیر، تجلیل و تقدیر از هنرمندانی که در حوزه زنده نگه‌داشتن عنوان غدیر و ترویج نگاه و سیره امیرالمومنین علی(ع) شاخص بودند، همراه شد و تقدیر از هنرمندان در چهار حوزه سینما، هنرهای تجسمی، موسیقی و ادبیات صورت گرفت.

جوایز این دوره در حوزه هنرهای تجسمی به عبدالحمید قدیریان نقاش و عضو پیوسته فرهنگستان هنر، در حوزه سینما به محمدرضا شریفی‌نیا، بازیگر، در حوزه ادبیات به علی‌محمد مودب، شاعر و نویسنده و در حوزه موسیقی به محسن نفر آهنگساز، پژوهشگر و نوازنده اهدا شد.

در بخشی از آیین این مراسم، مجید شاه‌حسینی، رئیس فرهنگستان هنر، درباره عبدالحمید قدیریان گفت: بسیار مسرورم که قرار است درباره دوست قدیمی خودم و استاد نمونه صحبت کنم. کمتر کسی را می‌توانم به‌عنوان معلم ساده هنری به یاد بیاورم که در رشته‌های هنری مخلص و چیره‌دست بوده باشد. از طراحی صحنه و لباس و گریم و... تا دیگر آثاری که او از خود به جا گذاشته است. این آثار همه به همت استادی ارجمند خلق شده است.

وی ادامه داد: احساس من درباره عبدالحمید قدیریان این است که انرژی معنوی ایشان تمام نمی‌شود و همیشه به نیروی اتصال ایشان غبطه خوردم. او آفرینش هنری خود را با محضریت می‌آفریند. در روزگاری که برخی هنرمندان ما فی ضمیر خود را پنهان می‌کنند، قدیریان با نمایشگاه‌های بزرگی مثل «نور هدی، نور حسین(ع) است و بس» ما را به استقبال این روزها برده است. بار دیگر به ایشان تبریک می‌گویم و به فرهنگستان هنر هم تبریک می‌گویم که ایشان به عنوان عضو پیوسته آن حضور داشتند.

شایان ذکر است، در هفت دوره گذشته این مراسم از داوود میرباقری، سازنده سریال امام علی(ع)، فرهاد فخرالدینی، موسیقیدان و رهبر ارکستر، محمد معتمدی، خواننده، سیدمهدی شجاعی، محقق و نویسنده، صدیق تعریف، خواننده موسیقی سنتی، حمید عجمی، خوشنویس و مبدع خط معلی، داریوش ارجمند، ایفاگر نقش مالک اشتر در سریال امام علی(ع)، عبدالله اسکندری، طراح و چهره‌پرداز، محمد اصفهانی، آهنگساز و خواننده و غلامرضا سازگار شاعر و مداح تقدیر شده بود.

در ادامه از مجید شاه‌حسینی، رئیس فرهنگستان هنر، میرزمانی، آهنگساز و مدیر سابق مرکز موسیقی صدا و سیما، محدثی خراسانی، شاعر، محمدسعید شیریفیان، مدیرعامل سابق خانه موسیقی ایران، فریبا کوثری، باقری، ریاست سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران و محمد معتمدی دعوت شد، تا جوایز غدیر را به چهار هنرمند معرفی شده اهدا کنند.

مشروح این گزارش را در ایسنا بخوانید.

 

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ١٩ تير ١٤٠٢ - ١٠:٥٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج