اخبار > صبا میزبان بزرگترین ضیافت ملی نگارگری ایران شد


صبا میزبان بزرگترین ضیافت ملی نگارگری ایران شد

 

با آغاز یازدهمین دوسالانه ملی نگارگری ایران و در پرده گشایی از میهمانی هنر ملی این سرزمین، صبا بهار نور و نگار هنرمندان ایران را پیش از بهار زمین جشن می گیرد.

به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان هنر- این مجموعه از ساعت ۱۷ عصر روز شنبه ۱۳ اسفند طی یک آیین ویژه با حضور مسئولان فرهنگی و هنرمندان نام آشنای کشور آیینه دار نقش و رنگ خیال و خلاقیت نگارگران ایرانی در یازدهمین دوسالانه ملی این هنر می شود.

در این دوره، ۲۲۱ اثر از ۱۵۲ هنرمند به نمایش گذاشته می‌شود که بر این اساس، در گرایش تذهیب، ۷۷ اثر از ۵۵ هنرمند، در گرایش طراحی نگارگری ۲۳ اثر از ۱۲ هنرمند، در گرایش گل و مرغ ۶۳ اثر از ۴۳ هنرمند و در گرایش نگارگری، ۵۸ اثر از ۴۰ هنرمند روی دیوار می‌رود. همچنین ۳۱ اثر نیز از هنرمندان مدعو به نمایش گذاشته خواهد شد‌.

یازدهمین دوسالانه ملّی نگارگری ایران به همت مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری مؤسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر، دانشگاه‌ها و جامعه هنری به‌منظور توسعه و اعتلای جایگاه نگارگری در ایران معاصر، ایجاد زمینه‌‌ای مناسب برای رشد و شکوفایی نگارگری متناسب با حفظ و تداوم اصول بنیادین این هنر و حمایت از هنرمندان مستعد این عرصه، در گرایش‌های نگارگری، گل و مرغ، تذهیب و طراحی نگارگری برگزار می‌شود. 

گفتنی است که نمایشگاه یازدهمین دوسالانه ملّی نگارگری ایران تا ۲۰ فروردین ۱۴۰۲ دایر خواهد بود. 

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ١٠ اسفند ١٤٠١ - ١٥:٤٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج